Екскурсія в Наукову бібліотеку ЛНУ ім. Івана Франка

Екскурсія в Наукову бібліотеку ЛНУ ім. Івана Франка

6 травня 2022 року о 16:00 год. проводитиметься екскурсія в Наукову бібліотеку ЛНУ ім. Івана Франка.

Екскурсія відбудеться в рамках відзначення Року Родини Пежанських у Львівській області.

Головним архітектором бібліотеки був Григорій Пежанський - відомий український інженер-архітектор, громадський діяч та патріот.

Вестиме екскурсію багаторічний директор бібліотеки Василь Кметь.

Під час екскурсії ви зможете потрапити в найцікавіші закапелки бібліотеки і дізнатися цілу купу маловідомих чи, навіть, зовсім невідомих широкому загалу фактів і цікавинок.

А побачити там дійсно є що. Введений в експлуатацію у 1905 р. новий будинок (сучасний головний корпус на вул. Драгоманова, 5) на той час відповідав усім архітектурним вимогам бібліотечного будівництва: скляний дах над великим читальним залом, спеціальні металеві конструкції у книгосховищі, розрахованому на 500 тис. томів, належні підсобні приміщення. Інтер’єри будівлі прикрашені розписами видатних митців – за проектом Юліана Макаревича (1854-1936), їх виконали проф. Т. Рибковський та молодий український художник Юліан Буцманюк (1885-1967) – стилізованими орнаментами, символічними зображеннями та латинськими і грецькими сентенціями, що нагадували про античні витоки класичного університету, пояснювали його структуру та провіщали вічне буття.

Час проведення: 6 травня 2022 року о 16:00 год.

Місце проведення: Наукова бібліотека ЛНУ ім. Івана Франка, м. Львів, вул. Драгоманова, 5 та 17.

 

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.