Арт-деко і сучасні тенденції

Арт-деко і сучасні тенденції

30 червня 2021 року відбулося відкриття виставки "Арт-деко і сучасні тенденції".

Арт-деко – стиль, який формувався в 20-і рр. ХХ ст. в Європі та став уособленням практичності, комфорту і шику.

Термін «арт деко» або «ар-деко» з'явився після Міжнародної виставки, що пройшла в Парижі в 1925 році і офіційно називалася «Exposition Internationale des Arts Décoratifs et Industriels Modernes». На цій виставці всьому світу були показані предмети розкоші французького виробництва, які доводили, що Париж залишився інтернаціональним центром стилю і моди і після Першої світової війни.

Стиль Арт-деко - це перш за все вишуканість, багатство, які прийшли на зміну аскетизму і всім обмеженням в роки війни. Людям хотілося скоріше забути злидні, які випали на їх долю і з головою зануритися в світ багатства і розваг.

Яскравий і дорогий стиль народився на стику геометричної класики і раціоналістичного модерну, строгі і прості форми яких стали відмінним фоном для найскладніших багатих фактур. У двадцяті роки, як, втім, і зараз, стало прийнято не любити пишну класику. Арт-деко став відповіддю на запит нової промислової та бізнес-еліти, яка бажала не лише дорогі, але й модні, сучасні інтер'єри.

Для ар-деко були чужі різноманітні ідеології, і єдиною метою стилю було створити зручний і комфортний, новий в своїй естетиці, стильний і статусний простір для життя і роботи людини. Цікаво відзначити, але саме це і зумовило «безсмертність» стилю - адже ідеології мають властивість застарівати, а прагнення до комфорту і статусу вічно.

Найбільш яскравими та відомими представниками цього напрямку в Україні стали: О.Екстер, С.Делоне, А.Петрицький, В.Меллер (співпрацював з Лесем Курбасом та Миколою Кулішем) та інші.

В нашій експозиції представлені об’єднані твори мистецтва, предмети інтер’єру, дизайнерський одяг і прикраси як авторів цього періоду, так і у виконанні сучасних митців.

Під час виставки будуть проходити різноманітні авторські лекції, перфоменси і вечірки, присвячені напрямку ар-деко.
Виставка триватиме до кінця вересня 2021року.

Час проведення: 30 червня - 30 вересня 2021 року.

Місце проведення: Art Salon Veles, м. Львів, вул. О. Фредра, 4а.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.