Архітектура (а)політична: про радянське та дискусії навколо

Архітектура (а)політична: про радянське та дискусії навколо

15 жовтня 2019 року о 18:30 год відбудеться розмова на тему "Архітектура (а)політична: про радянське та дискусії навколо".

Радянська архітектурна практика є одним з найбільш знаних та радикальних прикладів переплетення архітектурного, політичного, ідеологічного та державного. Саме неможливість відокремити їх визначає її тотальність. Проте навіть у інших політичних контекстах складно говорити про архітектуру поза політикою. 

У цій розмові ми розмірковуватимемо не лише про те, як політичне проявляється через реалізацію архітектурних проектів, але як формуються різні розуміння політичного через прочитання архітектури. Сфокусуємось на сучасних дискусіях навколо архітектури повоєнних десятиліть у радянській Україні. У Львові, наприклад, більша половина міської тканини збудована саме у цей період. Стилістично та політично розділяють "сталінську" та "пост-сталінську", "соцреалістичну" та "модерністичну", "тоталітарну" та архітектуру "відлиги". За цими окресленнями приховані різні емоційні та ідеологічні відстані, поділи на більш та менш прийнятне, "ближче" та "дальше". Ці відстані ми бачимо у спробах через конкретні політичні кроки, рішення та закони відмежуватись від недалекого минулого загалом. Але також їх можна помітити у спробах збереження радянської архітектури, в тому числі через її ретроспективну та проблемну аполітизацію. 

Обговорення досвіду реалізації двох проектів, які зосередилися на різних архітектурних проектах за участі Анатолія Консулова, стане нагодою поміркувати про те, як окреслюються та оцінюються періоди, як і чому будуються між ними зв’язки чи навпаки відстані та розриви? Якими є чинники, які впливають на сучасні розуміння і підходи до спадків радянського періоду та будівель, у яких ми часто живемо і які нас й надалі оточують. 

У розмові візьмуть участь автори, чиї роботи є результатом воркшопу та частиною однойменної виставки "Фототектура модернізму", – Мирослава Ляхович, Володимир Палій, а також Софія Дяк, директорка Центру міської історії. 

Про авторів:

Мирослава Ляхович – журналістка, фотографка. Заснувала власний медіа-проект "Львів. Архітектура модернізму". Фотографувала для проекту "Інтерактивний Львів" Центру міської історії. Редакторка випусків новин на "24 каналі". Дослідниця, фотографка у Я Галереї.

Володимир Палій – архітектор, учасник урбаністичної ініціативи "Група 109". Cпівзасновник та головний архітектор студії "ROOM 66 Architecture Studio".

Час проведення: 15 жовтня 2019 року о 18:30 год.
Місце проведення: виставковий зал Центру міської історії, м.Львів, вул. акад. Богомольця, 6.

Більше про подію на сайті Центру:
© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.