Aндрій Чижов “Дім”

Aндрій Чижов “Дім”

26 липня 2022 року відбулося відкриття виставки художника Андрія Чижова  “Дім”.

Андрій Чижов народився і виріс у Севастополі. Після окупації Криму «питання дому» для художника стало важким та болісним. Це сублімувалася у багаторічний цикл живописних полотен, лейтмотивом яких незмінно є хати.

Нову серію живописних робіт Чижов присвячує всім тим українцям, які покинули свої домівки і шукають прихисток в інших місцях. Дім стає символом мирного життя, вдячності за допомогу та надії.

Андрій говорить:
З початком повномасштабної війни мільйони українців стикнулися з відчуттям втраченого дому. В першу чергу люди, житло яких постраждало від російської агресії, та і решта українців які, в умовах неперервного ризику ворожих обстрілів, втратили відчуття безпеки та вимушені жити в постійному стресі.

Дім для кожного є однією з найвагоміших складових відчуття спокою та безпеки.

“Дім” – не лише дах над головою та цегляні стіни. Це родина, пам’ять про дитинство та особливі миті з життя, це неповторний смак води та винятковий аромат повітря.

Туга за рідним домом людей, які змушені шукати прихисток в більш безпечних регіонах України чи за її кордоном, для мене є безсумнівно зрозумілою.

Ідея серії картин “ДІМ” з’явилася весною 2022 під час довгих подорожей залізницею, тому деякі начерки живописних полотен були зроблені просто з вікон поїздів.

Картини, звісно, не можуть подарувати омріяну безпеку глядачеві, проте неодмінно здатні сколихнути теплі спогади, спонукати мріяти, пробудити надію, занурити у стан спокою та затишку, в атмосферу вільного та щасливого життя.

Час проведення: 26 липня - 21 серпня 2022 року.

Місце проведення: галерея "Зелена канапа", м. Львів, вул. Вірменська, 7.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.