«МУЗИ НЕ МОВЧАТЬ» – СИЛА МИСТЕЦТВА ПІД ЧАС ВІЙНИ

У середині червня у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа» під патронатом Львівської спілки архітекторів відбулося відкриття виставкового проєкту «Музи не мовчать», куратором якого є керівник арт-центру «Я Галерея» Павло Гудімов.

Виставка займає усі три поверхи будівлі Порохової вежі, на кожному поверсі представлено певний сюжет, але загалом усі вони розкривають одну ідею – показати мистецтво під час війни. В експозиційних залах виставлено оригінальні твори понад пів сотні митців різних стилів та напрямів мистецтва. Тут зібрано роботи художників, дизайнерів, архітекторів, скульпторів та інших культурних діячів, які висловлюють своє бачення та показують рефлексії на сучасну ситуацію в Україні. Сама ж виставка динамічна, вона щоразу змінюється та оновлюється, демонструючи процес творення культури в режимі реального часу.

«Насправді, цей проєкт не лише про війну, – як розповідає сам  куратор виставки Павло Гудімов: – Ідея створення такого проєкту виникла ще в перші дні повномасштабного російського вторгнення в Україну. Згідно задуму, виставка є не стільки відображенням самої війни, як відображенням того стану, тих емоцій та почуттів, які вона спровокувала. І справді, проєкт викликає цілий спектр емоцій – від люті, гніву, ненависті та розпачу, до віри й надії у світле майбутнє та до розуміння того, що поки ми разом, ми – незламні і ніхто не зможе нас здолати».

Виставка дійсно вражає своєю силою та потужністю. Ніхто з відвідувачів не залишається байдужим від побаченого. Вона абсолютно точно зачіпає кожного за живе, спонукаючи до глибоких роздумів. Цікавим є також те, що кожен, дивлячись на один і той же твір, побачить в ньому щось своє, те, що сам переживає і що турбує його в цей момент.

Така, здавалося б, неочікувана, але й водночас така передбачувана війна повністю перевернула звичне життя усіх українців. І в такий час важко переоцінити значення культурної і мистецької складової у розвитку та функціонуванні держави, адже війна наклала величезний відбиток на творчість митців. А саме мистецтво об’єднує, надихає та надає сили боротися, йти далі, вперед, не зупиняючись та не надаючи ворогові жодного шансу на перемогу.

«Мистецький проєкт «Музи не мовчать» показує, що митці під час війни не залишаються осторонь. У цей складний для усіх час вони, навпаки, єднаються, а мистецтво в умовах війни не лише не припиняє своє існування, не замовкає, а й, навпаки, розвивається з іще більшою силою та потужністю, промовляє у повний голос » – зазначив на відкритті комісар виставкового проєкту – архітектор Богдан Гой.

Отож, запрошуємо й  Вас відвідати виставку «Музи не мовчать», поринути в атмосферу, наповнену переживаннями, роздумами та закликами, надихнутися та відчути, що разом нас багато, ми сила, і поки в нас є така культура та мистецтво – ми незламні та непереможні!

Виставка представлена у Львівському Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа» за адресою вул. Підвальна, 4. Триватиме до 18 вересня. Час роботи: щодня з 12:00 по 20:00, окрім понеділка.

Автор статті: Анна Знак

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
Call Now Button