МІСТО VS КАРАНТИН


9 жовтня 2020 року у Львівському палаці мистецтв відкрився  міжнародний мистецький проєкт «Місто VS Карантин».

Автори та куратори проєкту «Місто VS Карантин» – Сашко Балабай та Дарина Балабай – львівські кінорежисери, члени Української кіноакадемії, автори багатьох мистецьких та соціальних проєктів.

В проєкті взяли участь 149 авторів з більш ніж 60 країн Світу, з усіх континентів.

192 роботи надруковані на полотні, проглядають з під білої сітки, немовби прориваються назовні думки, мрії та сподівання авторів фотографій.

Дерев’яні конструкції, дизайн яких був створений молодою архітекторкою Ангеліною Єфіменко, утворюють такий собі лабіринт карантинних вражень. Блукаючи по ньому відвідувачі занурюються у простір, який розповідає історії про існування міста та його мешканців під час карантину з усіх куточків світу.

Куратори проєкту дали можливість висловитись авторам, які є не тільки професійними фотографами, а й домогосподарками, музикантами, радіоведучими, художниками, директорами музеїв, військовими, фото кореспондентами, стоматологами, шеф кухарями, лікарями, фуд блогерами, адвокатами, вчителями, мистецтвознавцями та представниками інших професій.

«На карантині дещо відбувається з часом, а радше, він відчувається іншим чином. Зазвичай плин часу сприймається за посередництвом того, що можна назвати перебігом речей. Ми займаємося різною діяльністю, переміщуємося у просторі, будуємо плани – і все це може водночас і ховати і проявляти наш час. Тепер майже кожен вчинок корегується карантинними правилами, що суттєво обмежили звичну активність, яка була рятівним прошарком між нами і відкритим всесвітом. Зараз таке відчуття, наче хтось прибрав захисний екран, атмосферу. Доводиться думати над найпростішим, а саме, як дихати, втративши ту рятівну плівку нормального життя.»- каже Влада Ралко, і саме такі думки виникають під час перебування у виставковому просторі проєкту «Місто VS Карантин»  – зазначила відома художниця Влада Ралко, її фото робота також представлена на експозиції.

На афіші проєкту та на сертифікатах, що отримають всі учасники проєкту, використана робота талановитої авторки з м. Рівне – Яніни Псюрської.

Проєкт реалізовано спільно з Львівською спілкою архітекторів НСАУ та за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
Call Now Button