ВІКТОР МАРЧЕНКО

Головний архітектор проектів ТзОВ «ГРАЖДА» Член Львівської Спілки Архітекторів

Марченко Віктор Степанович народився 12 жовтня 1946р. в м. Львові у сім’ї службовців. Батько Марченко Степан Дмитрович – ведучий спеціаліст трудового навчання в профтехучилищі, мати, Марченко Гелена Миколаївна – кравчиня.

У 1953 р поступив на навчання у восьмирічну загальноосвітню школу і паралельно почав заняття в гуртку образотворчого мистецтва Львівського палацу піонерів і школярів. Від Львівського палацу піонерів і школярів приймав участь у багатьох виставках образотворчого мистецтва в різних республіках СРСР а у 1957р. прийняв участь у міжнародній художній виставці в ПНР.(місто Пулави Дольні).

Після закінчення загальноосвітньої школи у 1962р Марченко В.С. перейшов на навчання у вечірню школу робітничої молоді і почав працювати техніком-архітектором у л/ф «Укрндіпросільгосп» (приймав технічну участь в макетуванні Львівського цирку, іподрому)

У 1965 р по направленню від л/ф «Укрндіпросільгосп» вступив у Львівський політехнічний інститут на спеціальність «Архітектура»

В період навчання у ЛПІ, за 1965-1970р.р. працював в СПКБ (студентське проектно-конструкторське бюро) де були виконані перші робочі проекти-спальний корпус і столова на 120 місць в студентському таборі відпочинку «Політехнік» в Алушті, тематичний печерний ресторан «Під Сорочою горою» в м. Мукачево.

Цей період навчання залишив глибокий творчий слід і зумовив на багато років наперед любов і гордість до своєї професії. Непересічна людина, професіональний архітектор і талановитий науковець, доцент – Віктор Лаврентьєвич Кравцов і старший викладач Тетяна Максимівна Максимюк заклали той невмирущий фундамент в становлення кожного з майбутніх спеціалістів від архітектури,

У 1970 В.Марченко повернувся на роботу у л/ф «Укрндіпросільгосп» де до 1979р. пройшов своє подальше професійне становлення від посади інженера-архітектора до Головного архітектора проектів. У 1975р став членом НСАУ. В цей період роботи був започаткований «Комплексний проект забудови центральної частини експериментально показового с. Вузлове», знакового об’єкту в творчості В.Марченка.

У 1980 р В.Марченко був запрошений правлінням колгоспу ім.. Я.Галана як автор проекту е.п.с. Вузлове на посаду Головного спеціаліста-архітектора колгоспу, де працював до закінчення будівництва села у 1986р. За цей період творчості був нагороджений за архітектурну діяльність срібною (1982р). та бронзовою (1985р.) медаллю ВДНГ СРСР.

У 1982р – лауреат Золотої медалі і Диплома Спілки архітекторів СРСР за перемогу у Всесоюзному конкурсі на кращий об’єкт року (за архітектуру с. Вузлове)

У 1984р. – лауреат міжнародної виставки у м. Варшаві ПНР(за архітектуру с. Вузлове)

У 1986р.- Державна премія УРСР ім. Т.Г.Шевченка (за архітектуру с. Вузлове)

Повернувшись до Львова В.Марченко починає працювати Головним архітектором проектів в СПКБ Політехнічного інституту, по реконструкції центральних парків Львова Стрийського парку, ім. Івана Франка, лісопарку Білогорща.

У 1988р. В.Марченко засновує перший на Львівщині проектний кооператив «ГРАЖДА» при ВО «Конвеєр» м. Львів (20.05.1988р.)

З 1989 по 1993р.р. учасник міжнародних виставок «INTERRES» (архітектура малоповерхового житла) у.м. Жешув ПНР

У 1992р.В.Марченко засновує творчу архітектурну майстерню ТзОВ «ГРАЖДА»

-1995р. учасник міжнародного бієнале Метрів у Белграді

-1995р.експонент на Конгресі Міжнародної Спілки Архітекторів в Барселоні де Україна представлена авторським об’єктом «Медіа-парк «Галицький» на Цитаделі м. Львів

-1995р.лауреат міжнародного трієнале ІV MBA у Кракові (Салон і серце міста)

-1997р. дипломант міжнародної виставки на кращий інтер’єр виконаний в матеріалах фірми «ІМОLA» в Сан-Маріно (Італія)

-1999р. Диплом і Грамота Держбуду України за архітектуру житлового комплексу на 29 кв. по вул. Повстанській у м. Львові.

-2000р. дипломант всесвітнього трієнале архітектури в м. Софіі (Болгарія) в двох номінаціях: містобудівництво «Медіа-парк «Галицький» ; об’єкти соціально-культурного призначення офісний центр фірми «Світанок» у Львові.

-2001р. Диплом і ІІ премія восьмої міжнародної спеціалізованої виставки «Будівництво та архітектура-2001» за архітектуру житлового комплексу на 29 кв. по вул. Повстанській у м. Львові

У 2002р. В.Марченко вдруге став Лауреатом Державної премії України за архітектуру житлового комплексу на 29 квартир по вул. Повстанській в м. Львові.

У творчому доробку арх. Марченка В.С. більше 100 проектів, 42 проекти реалізовані.

З 2002 року виконавчим директором ТзОВ «Гражда» стає його син випускник архітектурного факультету Університету «Львівська політехніка» Марченко Дмитро Вікторович . До основного напрямку діяльності фірми-архітектурного проектування додається будівельна діяльність по спорудженню комплексів малоповерхового житла (котедж не містечко в п.г.т. Липники Львівська обл.-2003р, котеджне містечко в с. Солонка Львівська обл.

-2004р.; об’єктів парко будування (проект і спорудження над каптажної споруди з фонтаном «Юзя» в м. Трускавець -2002р.; об’єктів громадського призначення (проект і будівництво торгового центру в м. Дрогобич Львівської обл. 2004-2009р.р; будівництво ТРЦ «Подоляни» в м.Тернополі-2006р.; (проект і будівництво санаторно-оздоровчого комплексу «Прикарпаття» НБУ в м. Яремче ) 2008-2012р.р.; (проект і будівництво житлового комплексу на 35 котеджів по вул. Янева в м. Львові -2013-2015р.рр.


КОНТАКТИ


e-mail: vikmarchenko1946@gmail.com
тел.: 0673748003
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
Call Now Button