Лекція Ігоря Жука “Захарієвичі, батько й син: родинний диптих в архітектурному краєвиді 1870–1910-х”

30 вересня 2022 року о 16:00 год. доцент кафедри історії УКУ п. Ігор Жук представить підсумкову доповідь, присвячену творчості двох найвизначніших архітекторів Львова кінця ХІХ та початку ХХ ст. – батька й сина.

Батько – засновник тогочасної львівської архітектурної школи, її харизматичний лідер за доби історичних стилів. Син – найбільш обдарований серед представників цієї школи за часів сецесії, неокласицизму та раннього модернізму. Мова піде про професора Юліана Октавіана Захарієвича (1837–1898) та про Альфреда Захарієвича-молодшого (1871–1937), про дві великі постаті в архітектурі новітнього часу. Тема доповіді – «Захарієвичі, батько й син: родинний диптих в архітектурному краєвиді 1870–1910-х рр.».

Пропонований дискурс будуватиметься на порівнянні творів двох майстрів: будівлю Львівської політехніки, творцем якої був Захарієвич-старший, буде співставлено з будинком торгово-промислової палати, найбільш знаним з проєктів Захарієвича-юніора; неоромантичні вілли та сакральні об’єкти, проєктовані Юліаном Захарієвичем – з монументальними кам’яницями, розрахованими на нову міську еліту, а також з залізобетонними мостами, які спорудив його син Альфред.

Час проведення: 30 вересня 2022 року о 16:00 год.

Місце проведення: зал Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка», м. Львів, вул. Професорська, 1.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
Call Now Button