Кураторська екскурсія «Дивосвіт подільської ікони» Оксани Романів-Тріски

9 вересня 2022 року о 16:00 год. відбудеться кураторська екскурсія «Дивосвіт подільської ікони», яку проведе Оксана Романів-Тріска – кандидатка мистецтвознавства, старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАНУ.

У межах експозиції представлено близько 70 пам’яток, написаних народними іконописцями в ХІХ столітті, із колекції художника та колекціонера Володимира Козюка.

Упродовж кураторської екскурсії відвідувачі ознайомляться з особливостями розвитку хатнього іконопису Поділля – гіпотетичними майстрами і майстернями, в яких поставали образи, їхньою характерною іконографією. Цікавою рисою місцевих інтер’єрів були «хатні іконостаси», які вражають довжиною полотна та кількістю зображень.

Ікони в бутті українців були сакральними оберегами, проте творча душа малярів знаходила різні способи їхнього декорування.

У межах події відвідувачі відкриють для себе винахідливу естетику народного письма та «галерею» українських типів, відтворених на образах.

Вартість екскурсії за ціною вхідного квитка:

  • дорослі – 60 гривень;
  • учні/студенти/пенсіонери – 30 гривень.

Під час повітряної тривоги відвідувачі повинні пройти у найближче укриття. З інформацією про його розміщення можна ознайомитися у музеї.

Час проведення: 9 вересня 2022 року о 16:00 год.

Місце проведення: головна будівля Національного музею ім. Андрея Шептицького,  м. Львів, просп. Свободи, 20.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
Call Now Button