ЗУАПу — три роки

ЗУАПу — три роки

3 роки для медіаресурсу ― немало: за цей час у нього з’являються певні традиції і постійні читачі; він навіть встигає змінитись ― відповідно до потреб часу. Так і Західноукраїнський архітектурний портал — спеціалізований інформаційний ресурс для архітекторів і про архітекторів та архітектуру західного регіону України

З нагоди 3-річчя Порталу в Пороховій вежі 3 червня зібрались львівські фахівці, насамперед члени місцевого осередку НСАУ. Оглядаючи історію ресурсу, його головний редактор, заступник голови правління ЛОО НСАУ Богдан Гой зазначив, що Портал є майданчиком для популяризації західноукраїнського архітектурного феномену, яким часто цікавляться і захоплюються поза Галичиною, як-от у Києві.

Сайт ЗУАП має 300 переглядів на день, а це немало. За останній рік ресурс отримав коротку веб-адресу — zuap.org, сторінку у фейсбуці. Зараз на Порталі ― понад 50 персональних сторінок архітекторів і компаній, більше ніж сотня проектів, майже 40 ексклюзивних статей. Найбільше читачів цікавлять проекти і новини. ЗУАП — україномовний, однак у планах — створити й англомовну версію.

Портал, безумовно, тісно пов’язаний з діяльністю місцевої Спілки архітекторів, Архітектурного клубу, який почав діяти рік тому. Так, традиційні для НСАУ заходи — День архітектора, виставка дипломних проектів студентів-архітекторів Львівської політехніки ― на Порталі. Є й статті про актуальні міські та загальноукраїнські заходи, до прикладу, про фестиваль PROSTONEBA (який Спілка спільно із Zdorenko Agency та АЛАУ провела у Львові, у Чернівцях, а тепер, на 24-26 червня, готує і в Одесі), участь у KyivBuild 2016. Згадали й освітні заходи, зокрема лекції іноземних фахівців Мірослава Сульми із Польщі,

який поділився досвідом роботи у напрямі освітлення історичних пам’яток, запропонував проект освітлення львівської ратуші.

Моше Загая з Ізраїлю ― про технологію друку на склі та її використання для втілення різних архітектурних рішень,

Жана-Люпа Солена ― про енергоощадні технології і пасивний будинок.

З актуального ― створення Архітектурної палати України (у Львові триває робота в цьому напрямі), віртуального 3D-макета Львова, що дозволить зодчим моделювати зміни в силуеті міста, загалу — відстежувати їх, а Львову — уникнути стихійності у цьому процесі.

Важливим орієнтиром, як наголосив головний редактор ЗУАП, є розвиток Будинку архітектора

й оживлення прилеглої території ― Губернаторських Валів (цьогоріч там, до слова, оселилась «Майстерня міста»). Присутніх захопив проект політехніків — студента Тараса Сподарика і доцента кафедри РАМС Василя Петрика — з реновації Порохової вежі під Архітектурний культурний мистецький центр: інтегрована з будівлею тераса, коворкінг для молоді, обладнаний зал для культурних заходів… Серед найближчих планів ― виставка студентських дипломних робіт, нова архмандрівка в Карпати, участь в одеському PROSTONEBA.

Таке різноманіття акцій засвідчує, що архітектор ― не просто сидить в кабінеті за кресленнями, а є активною фаховою одиницею, яка впливає на соціум, місто, економіку.

ЗУАП генерує потрібну для архітекторів фахову інформацію ― про компанії. Одна з них —«Інтергіпс»,

що займається монтажем підвісних стель і гіпсокартонних конструкцій, — долучилась до організації 3-річчя Порталу.

Ірина ШУТКА

08.06.2016

© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.