ЗУАП ― ще один рік в інформаційному просторі України

Медіаресурс для архітекторів, про архітекторів та архітектуру західного регіону України відзначив свої уродини. З нагоди чотириріччя порталу 31 травня в Пороховій вежі зібралися переважно члени місцевого осередку НСАУ й ті, хто творить його історію.
Що ж відбувалося упродовж останнього року в житті архітекторів і що зафіксував на своєму сайті ЗУАП, як він розвивався, розповів присутнім головний редактор, заступник голови правління ЛОО НСАУ Богдан Гой.
А саме … Виставка найкращих бакалаврських дипломних проектів студентів-архітекторів «Львівської політехніки» і відновлення традиції зустрічі випускників у Пороховій вежі, підкорення карпатських вершин ― усе було проведено до Дня архітектури України. Наступними заходами, що відбулись за підтримки ЛОО НСАУ та ЗУАП, стали урбаністично-культурний проект «Майстерня міста» й «Діалоги» третього архітектурного фестивалю PROSTONEBA в Одесі з інтерактивними іграми, лекціями, презентаціями як майданчик для обміну досвідом і спілкування між професіоналами.
На початку жовтня група архітекторів зі Львова й Тернополя з ініціативи ЗУАП відвідала Краків. Причиною для поїздки стало запрошення компанії Galeсo, що спеціалізується на проектуванні, виготовленні та постачанні систем водовідведення. Основні моменти поїздки можна було побачити й пригадати (тим, хто в ній побував), переглянувши слайди. Про те, як у Будинку архітектора маланкували, показала наступна презентація: представлення найкращих дипломних проектів студентів ІАРХ «Львівської політехніки» і вертеп від майстерні «Мистецький простір» ― покоління об’єднуються і продовжують добрі традиції. За ініціативи ЗУАП відбулася й зустріч з архітектором з Дніпра Олексієм Образцовим ― він розповідав про сучасні проектування, як пов’язані між собою інтер’єр і екстер’єр. Виставка «Вілла Тугендгат» у львівському Палаці мистецтв ― ще одна знакова подія, яка була організована львівськими архітекторами і грунтовно висвітлена на сайті ЗУАП. Кому не вдасться побувати в Брно, де і є знамените архітектурне творіння Міс ван дер Рое, може принаймні, читаючи статтю й переглядаючи фото, побачити всі її модернові приваби. І особлива «родзинка» за останній рік ― створення нової платформи на базі ЗУАП для архітектурно-містобудівної комісії Громадської ради ЛОДА ― інформаційного порталу містобудівного кадастру Львівської області.
Портал же виконує функцію не лише інформатора, але й активно впливає на творче життя архітекторів і формування архітектурного обличчя нашого міста. Тож опісля ретроспективної розповіді про діяльність Порталу відбулося оголошення переможців і лауреатів архітектурного конкурсу найкращих перспективних проектів Львова.
Особливістю цього бліц-конкурсу (зазвичай конкурси триваліші в часі) є те, що проекти, які взяли в ньому участь, уже перебувають на стадії реалізації. Тобто автори подали на розгляд журі не просто гарні ідеї, які не відомо, чи втілять замовники в життя. Серед десяти проектів поданих на конкурс, після жвавої дискусії, відзначено було такі: найкраща громадська будівля ― діловий центр Loft 12 архітекторів Галини Іванової-Костецької і Сергія Іванова-Костецького,
найкращий житловий багатоквартирний будинок ― проект авторства Юрія Касинця (ПП «МС Проект»),
найкращий індивідуальний житловий будинок ― проект архітектора Андрія Асанова.
Переможці отримали дипломи й оригінальні кубки у формі органайзера з газоблоку. Спеціальним призом ― спецвипуском про львівську архітектуру журналу «А+С» ― журі нагородило Ірину Черхавську, Богдана Машталярчука, Маркіяна Федицю (UDG) за проект апартготелю на вул. Циганівка.
Організатори сподіваються, що цей ексклюзивний конкурс набуде статусу щорічного. Ймовірно, він матиме ще дві номінації ― «Реставрація» й «Промислові будівлі».
Також пам’ятними сертифікатами були відмічені і студенти «Львівської політехніки», які презентували свої проекти на святі Маланки у січні цього року.
Урочисте святкування четвертого року роботи Західноукраїнського архітектурного порталу було продовжено в Архітектурно-клубному ресторані у неформальній обстановці.
Про святкування попередніх уродин ЗУАП дивіться також:
ВІДКРИТТЯ НОВОГО КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКОГО ЦЕНТРУ «АРХІТЕКТУРНИЙ КЛУБНИЙ РЕСТОРАН»