Закриття мультимедійного проекту «Metropolis. Минулі утопії майбутнього»

Закриття мультимедійного проекту «Metropolis. Минулі утопії майбутнього»

20 січня 2019 року у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова ВЕЖА» відбулося закриття мультимедійного міждисциплінарного візуального проекту «Metropolis. Минулі утопії майбутнього» (львівська репрезентація).

Останній день функціонування виставки «Metropolis. Минулі утопії майбутнього» розпочався з кураторської екскурсії Павла Гудімова – автора проекту, засновника арт-центру «Я Галерея», куратора, колекціонера, дизайнера та музиканта. Він представив відвідувачам експозицію та розповів про те, як у минулому мислили собі майбутнє та як мріяли змінити світ на початку ХХ століття у період авангарду.

Після завершення екскурсії Богдан Гой, голова правління Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України, привітав усіх з успішним завершення виставки, згадав, як усе починалося та скільки всього було пройдено для того, щоб задуманий проект втілити в реальність, а також поділився планами на майбутнє щодо реалізації нових не менш цікавих проектів у Пороховій вежі.

Куратор проекту – Павло Гудімов – відзначив, що такий простір, як Порохова вежа, ідеально підійшов для проведення виставки. Він подякував команді проекту за допомогу в організації львівської репрезентації київської виставки «Metropolis» від арт-центру «Я Галерея» у Львові, звернув увагу на доповнення її цінними експонатами «львівського контексту» та висловив свої сподівання на подальшу співпрацю з новоствореним Центром архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова ВЕЖА».

Також виступили присутні гості виставки: директор департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації Оксана Ткачук, головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, а також головний архітектор Дніпропетровської області Ігор Богданов. Вони відзначили високий рівень проведення виставки, висловили побажання, щоб Центр «Порохова ВЕЖА» і надалі залишався простором не лише для показу експозицій, але й для комунікацій та дискусій, а також подякували аудиторії за активну участь в лекційних, освітніх та мистецьких програмах проекту.

Голова Львівської спілки архітекторів висловив подяку команді, що працювала над створенням проекту та вручив відзнаки за вагомий вклад в організацію та проведення проекту «Metropolis. Минулі утопії майбутнього» Павлові Гудімову, Оксані Ткачук, Тетяні Джигіль, Анні Павловій, Юлії Шемчук, Оксані Сінкевич, Андрію Хіру, Іванові Турику, Олегу Мочалкіну, Андрію Лесюку, Ользі Малиновській та Світлані Тимків.

Завершальним акордом цього вечора стала захоплююча авторська лекція «Сьогодні – означає завтра» (Dzisiaj znachy Jutro) відомого польського архітектора та теоретика Ромуалда Лоеглера. Архітектор розповів про свій творчий шлях та презентував проекти, які вже стали еталоном сучасної європейської архітектури. Дизайн будівель, притаманний Ромуалду Лоеглеру, витриманий у стилі хай-тек. Автор залюбки використовує матеріали, притаманні сучасності – скло, бетон, які робить структурними елементами своїх будівель. Його витвори – це найчастіше логічні геометричні форми, засновані на кубічних модулях. Завдяки цьому, всі його проекти створюють враження руху та драми та захоплюють своєю лаконічністю.

Захід відбувся за підтримки лідера на ринку покрівельних матеріалів компанії БМ-Рубін.

Загалом мультимедійний проект «Metropolis. Минулі утопії майбутнього» тривав три місяці: з 23 жовтня 2018 р. до 20 січня 2019 р. За цей час його встигли відвідати та полюбити тисячі відвідувачів: як жителі Львова, так і гості міста.

Проект став імпульсом в процесі формування нової мистецької інституції – Центру архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова ВЕЖА», що постав як майданчик інтелектуального спілкування та виставкової діяльності, пов’язаної з архітектурою у всіх її проявах.

У рамках проекту було проведено безліч цікавих заходів, серед яких: екскурсії виставкою, в т. ч. кураторські екскурсії Павла Гудімова, цикл лекцій від провідних архітекторів, дискусійний круглий стіл, присвячений проблемі реалізацій генплану Львова, урбаністичний концерт всесвітньо відомого саксофоніста Юрія Яремчука, театралізований мистецький Вертеп, виставка графічних робіт Костянтина Малярчука, ряд новорічних майстер-класів для дітей: створення макету будівлі Порохова вежа, малювання у темряві, розпис пряників, малювання 3D ручками та багато іншого. Впродовж усього функціонування виставки працювали арт-книгарня та бібліотека.

Організатори заходу: Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України та арт-центр Павла Гудімова «Я Галерея». Проект реалізовано за грантової підтримки Українського культурного фонду.

 

Анна Павлова

23.01.2019

© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.