Якою має бути підсвітка Львівської ратуші?

Якою має бути підсвітка міської ратуші

Якою має бути підсвітка міської ратуші ― актуальне для Львова питання. Відповідь на нього має стати результатом дискусії професійного кола львівських архітекторів, влади, громадян:  потрібно знайти розумний компроміс, беручи до уваги такі моменти:

  • загальна концепція освітлення й архітектурної підсвітки площі Ринок та її історико-архітектурних об’єктів;
  • туристична активність на площі Ринок, що є центром пішохідної зони міста;
  • значення міської ратуші для мешканців і гостей міста.

11 червня компанія ES-SYSTEM провела тестову інсталяція для візуалізації ефектів підсвітки архітектурних елементів Львівської міської ратуші. Цей захід мав на меті передовсім активізувати дискусію професійних кіл, і його абсолютно не варто сприймати як нав’язування чиєїсь власної точки зору чи концепції. Інсталяція ж стала нагодою наочно оцінити підходи польського архітектора Мірослава Сульми до архітектурної підсвітки пам’яток такого типу. 

До Вашої уваги декілька тез щодо концептуальної пропозиції підсвітки ратуші, актуальних після тестової інсталяції:

  • акцентування на унікальних архітектурних лініях будівлі ратуші: це портали, карнизи, віконні рами;
  • забезпечення об’ємності Ратуші і вежі як центрального елемента площі Ринок завдяки архітектурній підсвітці ;
  • уникнення монументального характеру будівлі Ратуші за допомогою архітектурної підствітки в напрямку камеральних об’єктів;
  • вирівнювання світлової температури підсвітки білим світлом теплої барви;

12 червня у Львівському будинку архітекторів відбулася зустріч Мірослава Сульми (ES-SYSTEM, Краків) з архітекторами Львова. Польський колега презентував свої роботи і докладно розказав про власний досвід  та підходи в архітектурній підсвітці як окремих пам’яток архітектури й будівель,

так і в комплексі площ, вулиць, алей, мостів, скверів тощо. Впродовж двох годин присутні зацікавлено слухали пана Мірослава, активно розпитували.

А після презентації домовились організовувати схожі дискусії за сприяння представництва компанії ES-SYSTEM в Україні частіше.

Директор ES-SYSTEM Ukraine Ігор Сметана і заступник голови правління з фінансово-господарських питань ЛОО НСАУ Богдан Гой подякували учасникам зібрання і висловили сподівання на подальшу співпрацю.

Із портфоліо архітектора компанії ES-SYSTEM Мірослава Сульми (Miroslaw Sulma) можна ознайомитись за посиланнями:

  1. Ілюмінація "Магія світла"
  2. "Враження"

Ігор Сметана 

20.07.2015р.

© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.