Виставка випускників архітектурної школи

Виставка студентських проектів, приурочена до Дня архітектора Найкращі дипломні проекти студентів-архітекторів кваліфікації бакалавр Львівської політехніки були представлені для загального огляду на другому поверсі Порохової вежі. Така виставка вже стала традиційною ― відкрили її втретє, наприкінці червня, і цього року приурочили до Дня архітектора, який випав на вихідні.
У виставці взяли участь роботи представників кафедр дизайну архітектурного середовища й містобудування, а також кафедри архітектурного проектування та реставрації. Відбір здійснювали з квотою 1:10, тобто на виставку потрапила лише десята частина усіх робіт ― найкращі проекти від кожної кафедри, які за розробками актуальні для Львова й області.
На відкритті експозиції були присутні представники Політехніки. З інформаційно-вітальною промовою виступив один із ініціаторів проведення цієї виставки, викладач кафедри архітектурного проектування Богдан Гой.
― Така виставка дуже важлива для студентів, бо це для них перший успіх, ― доповнює Богдана співініціатор, теж викладач кафедри архітектурного проектування, Ігор Данчак. ― Студенти крокують у ногу з часом ― їх цікавлять нові ідеї, нові технології, вони хочуть робити те, що згодом можна буде використати у сучасному проектуванні на практиці. Багато робіт є скеровані на допомогу АТО ― пересувні шпиталі, спеціальне житло для воїнів, медіацентри.
Загалом, усі теми, які обрали студенти, актуальні й цікаві. І, до того ж, зауважує викладач кафедри містобудування Володимир Дідик, виконані на високому технічному рівні.
― Важко виділити серед них якийсь один проект, ― каже він, тому що є багато цікавих архітектурних рішень. Роботи свідчать, що студенти вміють запроектувати будівлю і що всі кафедри працюють однаково добре. Участь у цій виставці є першою відзнакою для студента, що може ввійти до його портфоліо.
Викладач кафедри архітектури та реставрації Василь Петрик, оглянувши виставку, робить висновок, що студенти після чотирьох років навчання в ІАРХ усвідомлюють, як виглядає сучасне проектування і здатні проектувати. Їхні проекти, помічає, інколи вирізняються експресивними формами. Одні студенти орієнтуються на європейські архітектурні зразки, інші в основу проектування закладають національну ідею. Найцікавіший проект, на його думку, ― проект сміттєспалювального заводу в районі вулиць Козельницької і Стрийської. Він актуальний і новаторський, вдало поєднує концепцію екологічності й використання сучасних високих технологій.
Голова правління Львівської обласної організації НСАУ Олександр Ярема вручив студентам-бакалаврам дипломи. Паралельно з ними дипломи від Спілки архітекторів за проект у Моршині було вручено Віктору й Дмитрові Марченкам, а також ― Сергію Губарю й Богданові Гою, за проектування об’єкту «Технопласт». Крім того, окрему відзнаку від президента НСАУ Володимира Гусакова за плідну та видавничу роботу і з нагоди 65-річчя отримав член управління Спілки Віталій Шуляр.