Всеукраїнський архітектурний фестиваль PROSTONEBA у Чернівцях

PROSTONEBA у Чернівцях

17-18 жовтня 2015 року у Чернівцях відбувся Всеукраїнський архітектурний фестиваль PROSTONEBA. Це вже другий захід, який проходить під гаслом «Я — місто».

Головна мета фестивалю:  об’єднати досвід, знання і бажання творчої спільноти для формування свідомого розуміння важливості архітектурного розвитку. 

Тема заходу символічна. У ній відчутний заклик взяти на себе відповідальність за розбудову майбутнього своєї країни і зрозуміти важливість вкладу кожного у становленні архітектурного майбутнього кожного українського міста.

 

Про актуальність теми фестивалю свідчили жваві тривалі дискусії, у яких взяли участь відомі українські архітектори, гості, мешканці міста та гості з Німеччини.

Понад 1500 чоловік відвідало Фестиваль у Чернівцях, який тривав два дні. Вони мали змогу познайомитися з елементами предметного дизайну — креативними інсталяціями, представленими учасниками заходу на Центральній площі біля міської Ратуші та у внутрішньому дворику Ратуші. 

Цікавими також були експозиції, присвячені новим проектам головного партнера заходу – девелоперської компанії MS

та партнерів фестивалю - компаній   MANEZH, EXPOLIGHT, ZinCo Ukraine, Студія кераміки BiColor, V Pole Design та  Клуб рослин.

Усі охочі також були запрошені на лекторій в сесійну залу мерії, на якому обговорювалися досвід, надбання та актуальна проблематика української архітектури, дизайну та ландшафту.

Лекторій урочисто відкрили ідеологи та організатори проекту.

 Далі ж зі вступним словом виступив мер міста Чернівців Олексій Каспрук та головний архітектор Чернівців Наталія Хілько.

Протягом першого дня лекторію виступи мали такі відомі архітектори, як  Віктор Зотов, який заснував першу в Україні урбаністичну школу.

Відомий харківський архітектор Олег Дроздов, 

архітектор з Дніпропетровська – Олексій Образцов, 

 головний архітектор Львова Юліан Чаплінський,

 а також провідні дизайнери Володимир Непийвода, 

Брати Юдіни, Svoya Studio, 

дизайн бюро Hochu Rayu. 

Закінчився перший день фестивалю феєричним світловим шоу на центральній прощі від компанії Expolight.

Другий день заходу було відкрито круглим столом, за яким зібралися молоді амбітні головні архітектори: Наталія Хілько (Чернівці), Володимир Гайдар (Івано-Франківськ)  та Юліан Чаплінський (Львів). Упродовж зустрічі підіймалися актуальні питання і проблематика законодавства у галузі архітектури України. Тему жваво підтримали присутні архітектори та дизайнери, які ставили болючі питання й активно брали участь в їхньому обговоренні. 

Цього ж дня виступ мав представник німецької компанії  ZinCo Ukraine Іван Кріст. На прикладі озеленення дахів нових забудов Німеччини і не тільки, він представив проекти  екологічного підходу в проектуванні нових будинків. 

Лекція  в. о. головного архітектора Києва Ганни Бондар ознайомила слухачів з підсумками відкритого міжнародного конкурсу «Територія гідності». 

З лекціями також виступили архітектори Юрій Столяров (Львів),  

Богдан Гой (Львів), 

Ярослав Бойко (Чернівці),

Олег Пікущенко (Чернівці),

Завершенням фестивалю стала екскурсія історичним центром міста

та відвідання головної архітектурної перлини міста — Чернівецького університету.

Довідка: Всеукраїнський архітектурний фестиваль PROSTONEBA вперше відбувся влітку 2015 року у Львові. Захід популяризує  українську архітектуру, дизайн, ландшафт і урбаністику. Мета проекту — об’єднати тих, хто творить українське архітектурне сьогодення і вплинути на свідомість кожного українця, сформувати в нього думку, що майбутнє міста — то є вклад кожного з нас в сьогодення.

Організатори:  Агенція з архітектури та дизайну Zdorenko Agency, Журнал Prima Interior, Асоціація ландшафтних архітекторів України

Співорганізатори: Дизайн бюро Hochu Rayu,  Школа урбаністики CANactions, Студія кераміки BiColor, Західноукраїнський архітектурний портал, Boyko Architect Group

Генеральний партнер заходу у Чернівцях: компанія МS

Партнери: MANEZH, EXPOLIGHT, ZinCo Ukraine, V Pole Design, LAMINAM, Ален Буд, Ramus

Медіа партнер: Flat TV

За підтримки: чернівецького міського голови  Олексія Каспрука, головного архітектора Чернівців Наталії Хілько та голови Чернівецької організації НСАУ Олега Пікущенка.

© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.