Відкриття виставки «Іван Левинський та львівська метласька плитка»

Відкриття виставки «Іван Левинський та львівська метласька плитка»

24 лютого 2018 року у Будинку архітектора відбулося відкриття виставки «Іван Левинський та львівська метласька плитка». До Порохової вежі завітало багато бажаючих ознайомитися з колекцією артефактів, серед яких були як відомі архітектори, так і просто зацікавлені даною тематикою.

Зі вступним словом виступив голова правління Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України Богдан Гой, який привітав усіх присутніх та передав слово голові Благодійного фонду «Музей Івана Левинського» Сергію Іванов-Костецькому.

Іван Левинський – видатна постать в історії української архітектури. Він – будівничий кінця XIX – поч. XX ст., інженер, промисловець і підприємець, професор Львівської політехніки, визначний  громадський діяч та меценат, організатор української національної промисловості, ім’я якого було незаслужено забуте у радянські часи.

Зараз постала чудова нагода відновити фабрику Івана Левинського, що знаходилася  на вул. Ген. Чупринки, 58 а, створивши там однойменний музей, в якому можна було б організовувати різноманітні події, фестивалі, зустрічі, лекції, обговорення та ін. Власне, завданням фонду є сприяння розбудові, реабілітації, реконструкції, музеєфікації та розвитку комплексу будівель колишньої фабрики Івана Левинського для влаштування культурно-мистецького та музейного комплексу «Музей Івана Левинського» як частини БФ «Музей І. Левинського» та ідентифікація, розповсюдження і розвиток архітектурної, мистецької, наукової та інших форм культурної спадщини Івана Левинського і його колишньої проектно-будівельної організації.

У 2016 році організаторами фонду було ініційовано відновлення пам’ятника Івану Левинському на Личаківському кладовищі. Це був перший крок до відновлення пам’яті про великого будівничого. Згодом, починаючи з вересня 2017 р. і дотепер кожної суботи відбуваються лекції-екскурсії, пов’язані з діяльністю Івана Левинського та його фабрикою, а також архітектурою Львова загалом, які організовували та проводили Тетяна Казанцева, Сергій Лєонов, Сергій Іванов-Костецький, Ігор Жук, Ігор Сьомочкін, Ірина Котлобулатова, Олександр Волков, Оксана Бойко та інші.

На виставці було представлено частину колекції львівської метласької плитки, а також спеціально до події створено каталог виставки, який кожен бажаючий міг придбати на згадку.

Після презентації відбулася дискусія, де присутні могли задати запитання та висловити свою думку.

Анна Павлова

26.02.18

© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.