Відкрите обговорення плану зонування Личаківського району та оновленого історико-архітектурного опорного плану території історичного центру м.Львова

Відкрите обговорення плану зонування Личаківського району та оновленого історико-архітектурного опорного плану території історичного центру м.Львова

24 березня 2016 року о 17:00 годині в Львівському Будинку архітектора відбулось відкрите обговорення оновленого Історико-архітектурного опорного плану території історичного центру м.Львова та Плану зонування Личаківського адміністративного району м.Львова за участі широких кіл архітектурної професійної громадськості та представників профільних постійних депутатських комісій Львівської міської ради.

Захід відбувся за ініціативи Управління архітектури департаменту містобудування та Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України, з метою ознайомлення членів Спілки архітекторів з матеріалами наведеної містобудівної документації.

1. Історико-архітектурний опорний план території історичного центру м.Львова

 Доповідач: Роман Іванович Могитич - головний архітектор проекту, сівдоповідачі: Ліля Сергіївна Онищенко-Швець - начальник управління охорони історичного середовища міста Львова та архітектор-реставратор Скепко Лідія Георгіївна.

Доповідачі охарактеризували проведену ними роботу, щодо визначення реставраційно-містобудівних орієнтирів при проектуванні у ареалах Львова, що знаходяться під захистом ЮНЕСКО. А саме територій міста: Львівське середмістя, Високий замок, Підзамче та Ансамбль собору св.Юра.

В обговоренні взяли участь О.Ярема, В.Петрик, М.Обідняк, М.Бевз та інші.

Питання в основному стосувались проблеми появи дисонуючих об’єктів, що були побудовані в останні роки та важливості збереження історичного силуету Львова, а також фіксації нововиявлених пам’яток: як окремих об’єктів, так і містобудівних ансамблів.

Найбільш суперечливим було питання щодо стану затвердження Історико-архітектурного опорного плану усієї історичної частини Львова, роботи що була розроблена ще у 2005 році і дотепер не є затвердженою Міністерством культури у Києві з-за незалежних від авторів юридично-правових суперечностей, рішення яких саботується центральними керівними органами держави.

2. План зонування Личаківського адміністративного району м.Львова

Доповідач: Петро Іванович Крупа - головний архітектор проекту АПМ-2ДІПМ "Містопроект"

Автор ознайомив з Планом зонування, що є логічним продовженням Генерального плану Львова, що вже є затвердженим і визначає основні пріоритети містобудівного розвитку Львова до 2025 року. План зонування Личаківського адмінрайону деталізує режими забудови конкретних територій щодо їх функціонального призначення, висотності забудови, а також з врахуванням санітарно-гігієнічного,  історико-архітектурного, природно-заповідного та інженерно-геологічного регламентів тощо.

В обговоренні взяли участь Ю.Джигіль, О.Ярема, В.Петрик, М.Обідняк, Т.Максимюк, О.Васюта та інші.

Питання стосувались проблеми узгодженості з ще незатвердженим історико-архітектурним опорним планом, проблеми невідповідності схеми дорожньої мережі, визначеної генпланом, існуючим реаліям та потребам. Важливими також є проблеми висвітлення у зонінгу питань збереження та відродження рекреаційних територій: озер, зелених масивів, парків тощо. А також загальних планів щодо зміни розвитку міста не як центру промисловості, а як сучасного міста, що виробляє високоінтелектуальну та культурну продукцію.

Завершив обговорення виступ головного архітектора міста – Юліана Михайловича Чаплінського. Він подякував Львівській організації Спілки архітекторів за підтримку його ініціативи щодо обговорення цих важливих містобудівних документів у колі професійної архітектурної спільноти. І вказав на виключну необхідність як зонінгу, так і історико-архітектурного опорного плану для налагодження прозорої та ефективної роботи Управління архітектури Львівської міської ради.

© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.