У Львові відбулась зустріч із відомими українськими дизайнерами «ІНШИЙ ФОРМАТ»

«ІНШИЙ ФОРМАТ»

Про дизайн, про цінності і про все, що довкола нього говорили у Львові з Володимиром Непийводою із Києва (дизайн-студія YOD) та Валерієм Кузнєцовим із Дніпра (decorkuznetsov)

Організатор – агенція архітектури та дизайну ZDORENKO AGENCY за медіапідтримки журналу PRIMA INTERIOR та Західноукраїнського архітектурного порталу

Одні з найкращих дизайнерів України, які вміють створювати не тільки особливі простори, але й неповторну атмосферу, ― так говорить про Володимира і Валерія Лариса Здоренко, директорка агенції з архітектури та дизайну ZDORENKO AGENCY.

Зустріч зі знаними фахівцями відбулася у Tartufo Trattoria у ТРЦ «Форум Львів» ― ресторані, дизайн інтер᾿єру якого належить студії YOD. Її засновником і є Володимир Непийвода, який з 2004-го разом із креативним директором Дмитром Бонеско і командою архітекторів, дизайнерів, конструкторів реалізував низку проектів у сфері дизайну для закладів гостинності та громадського харчування (ресторани, бари, готелі тощо).

Серед декларованих пріоритетів дизайн-студії ― орієнтація на тісну взаємодію із замовником, пошук оригінальних ідей, творення цілісного та щоразу унікального образу, тож там уважно й креативно підходять до кожної складової, що формує середовище, ― освітлення, меблі, елементи декору тощо. На зустрічі у Львові Володимир Непийвода зосередився на темі авторського нагляду в дизайні ― того, на чому, за його словами, економлять замовники і без чого, врешті, можна отримати зовсім не те, що задумав автор.

Валерій Кузнєцов презентував DecorKUZNETSOV ― не просто студію Валерія і Катерини Кузнєцових, а об’єднання людей, котрі, як пояснив, щось роблять-створюють, куючи. Вступне слайд-шоу наче ілюструвало тривалий шлях народження ідеального дизайнерського продукту: дерево як частина лісу ― як матеріал в руках дизайнера ― як завершений об᾿єкт інтер’єру. За спиною у дніпровської студії ― 20 років: старт у не надто сприятливі 1990-ті, низка проектів в Україні й за кордоном, десятки виставок (8 з яких персональні), участь у різних конкурсах (як-от Red Dot Award 2015). Валерій Кузнєцов розповів про деякі з останніх робіт (студія займається дизайном інтер᾿єрів, предметним і промисловим дизайном, створенням арт-об᾿єктів та інсталяцій), а також про нові напрями, зокрема експерименти з відео. На його думку, якщо комерційний дизайн в незалежній Україні помітно прогресував, у житловому теж є певний поступ, то в соціальному секторі (бібліотеки, лікарні, школи, дитсадки тощо) — на жаль, «повний нуль».

Такі неформальні заходи, як зустріч у Львові, завжди взаємно корисні для всіх учасників. На цьому наголосили й організатори, і спікери, і представники компаній, що підтримали захід. Виробники, дистриб’ютори мають нагоду представити свою продукцію чи послуги, поінформувати про новинки на ринку фахове середовище архітекторів і дизайнерів, а також замовників і потенційних інвесторів. Це добрий майданчик для спілкування, обміну досвідом, налагодження контактів і, ймовірно, започаткування спільних проектів.

Зустріч у Львові підтримали Graphenstone, що пропонує фарби, будівельні суміші, клеї тощо від іспанського виробника: в основі цих матеріалів ― графен, що забезпечує такі їхні характеристики, як еластичність, стійкість, екологічність, пояснив Віктор Пігарев із Graphenstone Ukraine.

Інший партнер заходу ― Leks ― надає послуги з проектування й монтажу сучасних енергозберігаючих систем опалення, має широкий вибір дизайн-радіаторів, біокамінів, конвекторів, розповів керівник компанії Дмитро Легкун.

Долучився й Interior Fabrics / ITALVELLUTI ― компанія, що пропонує повний комплекс послуг із розробки й пошиття текстильних виробів для інтер’єру, наголошуючи при цьому, що текстиль ― це не просто матеріал, він має створювати позитивну атмосферу, дарувати емоцію щастя й радості, каже засновник компанії Сергій Костенко.

Серед партнерів і Manezh ― відома на ринку сонцезахисних систем українська компанія, що робить ставку на пошук унікальних рішень та виробництво власного продукту, на екологічність й енергоефективність. Компанію з Володимиром Непийводою і Валерієм Кузнєцовим пов᾿язують спільні проекти: за словами комерційного директора Manezh Марії Дяченко, працювати з дизайнерами цікаво, адже вони не повторюються, щоразу знаходячи нові оригінальні ідеї.

Така креативність, індивідуальний підхід і уважність до кожної деталі Володомира Непийводи імпонує й господині Tartufo Trattoria Ользі Женчак.

Після презентацій і виступів усі, хто завітав на зустріч, крім затишної атмосфери Tartufo Trattoria, мали нагоду насолодитись і її чудовою кухнею.

25.10.2016

Автор статті: Ірина Шутка

Автор фото: Тетяна Лукашик

© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.