У гості до GALECO: львівські архітектори відвідали Краків

У гості до GALECO

Недавно, 6-8 жовтня, група архітекторів зі Львова й Тернополя з ініціативи Західноукраїнського архітектурного порталу ЛООНСАУ побувала у Польщі на запрошення компанії GALECO, представництво якої вже з десяток років діє в Україні

Це той випадок, коли поєдналось і корисне, і приємне: й фахове спілкування, й ознайомлення із сучасним виробництвом, й екскурсія прекрасним Краковом. Саме звідти компанія Galeсo, що спеціалізується на проектуванні, виготовленні та постачанні систем водовідведення.

Головний офіс компанії розташований в м. Баліце, за 10 км від Кракова, — туди й завітала українська делегація, у складі якої були зокрема Богдан Гой (ЗУАП), Ігор Кузьмак (Укрдизайнгруп), Андрій Вишневський та Віталій Козлов (Конфортбудпроект), Галина Іванова-Костецька (Креатив), Сергій Губарь (ПБ СІМ), Ірина Деревляна, Олена Нікітенко, Юлія Шемчук, Оксана Голуб та інші. Вони зустрілись із керівництвом компанії та ознайомились з її історією, актуальним асортиментом продукції, а також побували на виробництві. Так, керівник відділу продажів і маркетингу Galeco Томаш Піотровскі розповів про 20 років діяльності компанії та її пріоритети. За період діяльності вона отримала низку відзнак (зокрема за високу якість продукції), патенти на різні технічні рішення. Galeco представлена не лише в Польщі, а й за її кордонами, в Угорщині, Словаччині, Україні, має дистриб’юторів в низці інших країн Європи та Світу.

Нашим архітекторам презентували основні види інноваційних систем відведення дощової води, такі як Galeco BEZOKAPOWY, Galeco STAL2, Galeco PVC та ін. Польський виробник має різні пропозиції - відповідно до потреб, смаку і можливостей клієнта: системи відрізняються за матеріалом, з якого виготовлені елементи, особливостями монтування, вартістю, але матеріали й технічні рішення (регульований кутовий елемент, ринва із вигнутим усередину краєм тощо) забезпечують високий рівень водонепроникності, тривалий період експлуатації, швидкий і зручний монтаж. За самим виробничим процесом у Galeco гості з України мали нагоду поспостерігати безпосередньо у виробничому цеху компанії.

 

Кількаденна поїздка передбачала й екскурсію Краковом, що є одним із найстаріших міст Польщі, колишньою столицею (ХV-ХVI ст.) королівства. Нині це друге після Варшави за величиною та кількістю мешканців місто країни. Для архітекторів воно, безумовно, цікаве, адже має давню історію й багату архітектурну спадщину. З 1978 року історичний центр Кракова належить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, у Старому Місті є понад 1200 пам’яток архітектури різних стилів й історичних періодів.

Делегація архітекторів побувала на Ринковій площі, що вважається однією з найбільших у Європі. Пофотографувались біля Маріацького костелу, прогулялись знаменитим Сукняними рядами: колись тут торгували сукном, нині ― різними сувенірами, виробами майстрів народних ремесл.

Відчути ж дух середньовічного Кракова архітектори змогли, спустившись у підземелля під Ринковою площею, У 2005-07 рр. на Ринку провели масштабні археологічні роботи ― і в 2010-му відкрили цікаву виставку. Залишки автентичних доріг і споруд середньовічного міста, віднайдені артефакти (прикраси, різні знаряддя тощо), відтворені тогочасні ремісничі майстерні, мультимедійні екрани з цікавою інформацією та навіть шум і гам ринкового коловороту (з динаміків долинають суперечки торговців, скрипіння коліс і т.д.) ― все це справді занурює у минуле.

Українці, звісно, не оминули увагою й знаменитий архітектурний комплекс Вавель, який за свою багатовікову історію зібрав воєдино зразки різних архітектурних стилів, культур: готика, бароко, Відродження… Тож з Польщі наші архітектори повернулися і з новим професійним досвідом, і з незабутніми  враженнями про королівське місто Краків.

12.10.2016

Автор статті: Ірина Шутка

© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.