Стрийський парк: історія будівель

Стрийський парк: історія будівель

Стрийський парк — це не тільки його природна спадщина, а й власна історія будівель.

Сьогодні розповімо про одну із них, котра знаходиться за адресою Козельницька, 1 б. Також ми мали змогу поспілкувалися із власником будівлі, Юрієм Полуситком та поцікавились про його плани на майбутнє.

  • Як народилася ідея створення Дитячого центру у Стрийському парку?

"Спочатку ми гадали, що можна розмістити в цій будівлі після її
відновлення. Для нас важлива думка суспільства і пошук цікавого
архітектурного рішення. Ми бачимо в цьому свою відповідальність. З огляду на розташування будівлі, було вирішено залучити до проєкту Центр архітектури, дизайну та урбаністики "Порохова вежа", оскільки вони мають досвід проєктування цікавих об'єктів"

  • Що було далі?

«Згодом ми занурилися в дослідження тематики самого парку, його історії й архітектури дитячих центрів світу. Оскільки отриманими знаннями потрібно ділитися, ми організували дві публічні лекції біля нашої будівлі. Це була лекція викладача Львівської політехніки Володимира Дідика «Стрийський парк: минуле, сучасне і майбутнє», а друга — молодих архітекторів Анни Ткачук та Габріели Вакарової про сучасні тенденції в проєктування дитячих центрів у світі. Важливий міжнародний досвід для нас, тому ми хочемо, щоб майбутній
Дитячий центр відповідав вимогам теперішнього часу».

  • Коли очікувати реалізації такого амбітного проєкту?

«Це цікаве запитання. Ми усвідомлюємо всі свої зобов'язання, пов'язані з реалізацією проєкту. Дитячий центр повинен бути не тільки сучасним, але і надавати якісні та професійні послуги. Це буде сприяти загальному розвитку дітей — майбутнього нашої держави. Ми плануємо пройти всі необхідні етапи. Ось чому ми робимо весь процес максимально публічним".

Сподіваємося, маленькі львів'яни разом з батьками й гостями міста будуть раді відвідати Дитячий центр в Стрийському парку.

 

© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.