Освітній архітектурний форум: Сучасні технології для сучасного міста

СУЧАСНІ ЕФЕКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В АРХІТЕКТУРІ ТА БУДІВНИЦТВІ

Як новітні технології формують образ міста ― про це у Львові говорили 17 травня на Західноукраїнському архітектурному форумі «Сучасні ефективні технології в архітектурі та будівництві». Західноукраїнський архітектурний портал разом зі журналом «Аспекти будівництва» — інформаційні партнери зустрічі.

Програма була насичена, гостей ― чимало, близько півтори сотні архітекторів, інвесторів, забудовників із різних міст України (Львова, Харкова, Києва, Івано-Франківська).

Традиційно такі форуми стають майданчиком для обміну досвідом і найновішою інформацією про ідеї, проекти, проблеми, тренди галузі.

Представники чотирьох компаній розповіли про актуальні технології та практичні підходи у роботі з фасадами. Юрій Сенюк із «МКС Фасад» окреслив особливості вентильованого фасаду (різні системи кріплення, матеріали).

Дмитро Каладжиєв говорив про можливості використання новітніх технологій і приклади реалізованих об’єктів в Україні та Європі із досвіду компанії Reynaers, що спеціалізується на розробці рішень з алюмінію для вікон, дверей, фасадів, сонцезахисних систем тощо.

Сучасні матеріали і технології у декоративному оздобленні та реставрації фасадів репрезентував Артем Колесніченко з компанії «ТБІ», яка є ексклюзивним представником в Україні італійського виробника Novacolor.

Про великоформатні фіброцементні панелі як оптимальне рішення для архітектури фасадів говорив Юрій Гатін, представник «Креатон Україна» (група Creaton AG, що виробляє черепицю).

― Ми запросили не лише архітекторів, які проектують, а й замовників, забудовників, у середовищі яких частіше домінує думка про вигоду дешевого матеріалу (бо він економить), але наслідки такого підходу негативні ― і фасади руйнуються. Всім відомо: якщо купуєш дешеву річ, її якість ― низька, і вона швидко зношується. Так само і з фасадними матеріалами. На нашому форумі найкращі компанії-виробники можуть надати інформацію про актуальні на ринку підходи, системи, матеріали, технології.

Прагнемо сформувати нове бачення, розуміння забудовником того, що використання нових технологій ― це перш за все турбота про якість. Фасади є важливим елементом, формують враження про місто, його естетику. Це особливо актуально для Києва і Львова, ― зазначає Лариса Здоренко, директор агенції з архітектури та дизайну Zdorenko agency, котра організувала захід.

Деякі виступи були більш теоретичні, глобальні, але не менш важливі. Про ініціативне проектування як драйвер урбаністичного розвитку говорив архітектор із Харкова Ігор Лялюк.

Це, як він пояснив, проектування (архітектурне, урбаністичне) «не за гонорар, а за рух у майбутнє». Серед прикладів ― й історичні утопічні проекти (як архітектурні фантазії Джованні Батісти Піранезі, кенотаф від Етьєна Луї Булле), й сучасні рішення (ферма-хмарочос для свиней Pig City від голландського архітектурного бюро MVRDV або глобальний логістичний хаб Superport; багатофункційний суспільний комплекс «Писанка» на Рибальському півострові у Києві від «Архіматики» або концепція розвитку центральної частини Харкова як пішохідної).

Реалізовувати ініціативні проекти можливо за участю студентів, сприяють воркшопи, проектні семінари (як Dniproject, «Майстерня міста»), платформа CrowdBuilding. Його передумовою спікер вважає налагодження ефективної комунікації між різними залученими сторонами — постачальниками матеріалів, інвесторами, девелоперами, замовниками, підрядниками, архітекторами, споживачами, муніципалітетом: це є запорука того, що міста виконуватимуть свої функції ефективніше, а Україна не залишатиметься на периферії сучасного архітектурного процесу.

Заступник голови правління Львівської спілки архітекторів, редактор ЗУАП - Богдан Гой ознайомив присутніх з ідеєю створення віртуального 3D-макета Львова. Модель, збудовану за допомогою програми SketchUp, пропонують розмістити на відповідній інтернет-платформі. Тож вона буде загальнодоступна і дозволятиме архітекторам моделювати ймовірні зміни в силуеті міста, «перевіряючи» ідеї того чи іншого проекту. Тобто стати основою для об’ємно-просторового зонінгу міста і дати можливість кожному знати, що планується збудувати у Львові.

А головний архітектор Львова Юліан Чаплінський у виступі на тему «Фасади Львова. Історія, сьогодення, майбутнє» оглянув реалізовані впродовж 2000-2010-х об’єкти (будівля «Укрсоцбанку» на площі Міцкевича, готель «Нобіліс» на Фредра, ТРЦ «Форум Львів» на вулиці Під дубом та інші), а також актуальні проекти, тенденції сьогодення, як-от тяжіння до простоти в роботі з фасадами, використання ламелей і перфорації.

Форум у Львові був першою ластівкою, схожі заходи заплановані у Києві й Одесі.

― Надалі будемо піднімати міську проблематику. Плануємо заходи, які, думаю, потім матимуть зворотній ефект. Наша ціль ― формувати нове бачення можливостей у використанні передових технологій і розвитку якісної архітектури в Україні, ― підсумувала Л.Здоренко.

Ірина Шутка

27.05.2016

© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.