«Діалоги» PROSTONEBA на березі моря

PROSTONEBA 24-26 червня в Одесі

 «Діалоги» ― такою була тема третього архітектурного фестивалю PROSTONEBA, який 24-26 червня зібрав в Одесі українських та іноземних фахівців у галузі архітектури, урбаністики, ландшафтної архітектури і дизайну

Тема фестивалю добре відобразила його суть: це ― майданчик для спілкування й обміну досвідом між професіоналами ― архітекторами, ландшафтними архітекторами, дизайнерами, урбаністами; між фахівцями й тими, хто цікавиться життям і розвитком свого міста; між містянами та їхнім містом, його простором, а в ширшому контексті ― між сучасною людиною міста та природою.

 

Організували захід агенція з архітектури та дизайну Zdorenko Agency, журнал Prima Interior й Асоціація ландшафтних архітекторів України;

партнер ― Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions, підтримку надали Одеська міська рада й головний архітектор Одеси Олександр Голованов, а також виробники у галузі дизайну, архітектури, ландшафтної архітектури, які мали нагоду на PROSTONEBA представити власну продукцію чи послуги. Експозиції реалізованих архітектурних і дизайнерських проектів (планшети), предметного дизайну, воркшопи і майстер-класи

Одним із цікавих заходів став воркшоп від компанії TBI “Make Art Not War”, де усі присутні розмальовували пазли, які склали карту України.

інтерактивні ігри й лекції ― все це відбувалось на території Воронцовського палацу ― відомої пам᾿ятки архітектури у стилі ампір, що була споруджена у першій половині ХІХ ст.

Фестиваль в Одесі ― як і два попередні (у Львові та Чернівцях) ― це цікаві фахові лекції, нові корисні знайомства, презентації актуальних проектів українських авторів, а також інноваційних рішень  від виробників. У заході взяли участь фахівці з різних міст України (Київ, Дніпро, Львів, Харків, Одеса) і з-за кордону (Грузія, Білорусь, Великобританія, Німеччина, Швейцарія, Франція).

Спеціальним гостем фестивалю був Аурель Аебі зі Швейцарії, один із засновників відомої у світі  команди Atelier oï, що об᾿єднує архітектуру, дизайн і сценографію.

Представники з урбаністики школи CANactions

Львів як часники репрезентували дизайн-бюро Hochu Rayu,

Презентація архітектора Олександра Савельєва, Львів:

"Як у мене вийшло проектувати в Європі"

головний архітектор міста Львова Юліан Чаплінський, до дискусій долучалися й ін.

Серед учасників PROSTONEBA ― представники архітектурного бюро Filimonov & Kashirina architects,

Презентація архітекторів Анатолія Єксарєв та Наталья Головченко,  Dekart Studio, Одеса

Презентація студії decorkuznetsov, Дніпро:

"Космос як передчуття"

архітектурної майстерні «Україна Олег та Ліля».

 

Досвідом ділилися й архітектори Жанна Кисельова, м. Одеса

 

Презентація-обговорення з архітектором Сергієм Славським, Одеса

"Одеса, Україна, Світ - архітектурні майданчика"

   

Презентація архітектора Ігоря Лялюка, Харків

"Плаваючий пляж"

 Презентація архітектура Антона Олійника, Бюро О, Київ

"Рибальська гавань, нове місто у серці Києва"

Презентація архітектора Андрія Безчастнова, м. Одеса

Презентація архітектора Влада Голдаківський, Київ

"Дизайн 4.0 - спільнота, як головний критерій ефективності дизайну"

Архітектори Слава Балбек та Ольга Богданова, Київ

Розвиток історичної зоні Тбілісі (Грузія), Володимир Абрамишвили, Димитрій Моджанашвілі        

мистецтвознавець Софіо Габададзе, Тбілісі "Старий Тбілісі-перехрестя цивілізацій"

Презентація архітектора Вікторії Якуши, Київ

"Як не втратити свою індивідуальність на прикладі колекції живого українського дизайну"

Дуже цікавий майстер-клас провів гість фестивалю із Білорусії – дизайнер Василь Андреєв, Мінськ

Партнер фестивалю компанія «Токадо-Україна» вручила призовий подарунок переможцю  конкурсу «Приватна Садиба» поїздку до Франції одеському архітектору Ользі Сумаковій.

Партнер фестивалю компанія Galeco організувала для архітекторів та дизайнерів та гостей фестивалю, лотерею з розіграшами призів.

Завершальний ― «ландшафтний» ― день фестивалю Марина Крячко із ArtGeo (Харків) розпочала із питання, як примирити реалії українського міста із сучасними тенденціями ландшафтної архітектури.

Про те, як в умовах урбанізації, комерціалізації знаходити простір/час для природи, споглядання і розвитку міського середовища, міркували українські фахівці Андрій Бут, президент Всеукраїнської спілки виробників садивного матеріалу, Олексій Юрченко з «Екодизайн плюс». Долучилися й іноземні фахівці. Іван Занчевський із Wagon Landscaping (Франція) на прикладі проектів своєї компанії показав нестандартність і простоту рішень в озелененні, де визначальним вектором є екологічність: людина має почуватись частинкою природи і при цьому ― вільно, радісно (без «по газонах не ходити»). Едіт Катц із Martha Schwartz Partners (Великобританія) представила проекти громадських просторів, що були реалізовані нею в різних країнах: увага до особливостей відповідної культури робить кожен проект неповторним, упізнаваним, а для місцевих жителів ― близьким і комфортним.

Іван Кріст із компанії ZinCo (Німеччина) ― лідера й новатора на ринку зелених дахів ― розповів про переваги і принципи функціонування «зелених» дахів; а на виставковому стенді компанії можна було побачити процес монтажу  системи екодаху.

У рамках фестивалю PROSTONEBA також провели конкурс ландшафтних інсталяцій на тему «Діалоги» і конкурс проектів «Одеські схили».

ДовідкаВсеукраїнський архітектурний фестиваль PROSTONEBA вперше відбувся влітку 2015 року у Львові.

Другий Всеукраїнський архітектурний фестиваль PROSTONEBA відбувся восени у Чернівцях

Захід популяризує  українську архітектуру, дизайн, ландшафт і урбаністику. Мета проекту — об’єднати тих, хто творить українське архітектурне сьогодення і вплинути на свідомість кожного українця, сформувати в нього думку, що майбутнє міста — це вклад кожного з нас в сьогодення.

Організатори:  Агенція з архітектури та дизайну Zdorenko Agency, Журнал Prima Interior, Асоціація ландшафтних архітекторів України

Співорганізатори: Школа урбаністики CANactions, Західноукраїнський архітектурний портал,

Офіційні партнери  заходу в Одесі : компанія Глас Трёш, ТОВ Клімат Країни, компанія TBI, компанія «ТОКАДО-УКРАЇНА», Компанія Galeco, компанія MANEZH,  ZinCo Ukraine,

Медіа партнер: Flat TV

Ірина ШУТКА

Автор фото: Тетяна Лукашик

01.08.2016

© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.