Дещо для натхнення від Häfele і Дмитра Аранчія

Дещо для натхнення від Häfele і Дмитра Аранчія

Що таке функціональність меблевих виробів та інноваційні дизайнерські рішення, ефективне використання простору й архітектура майбутнього — про це у Львові говорили 22 листопада: відбулося «Знайомство з Häfele», а власне презентація-огляд торгових марок відомого світового лідера в галузі виробництва та постачання меблевої і столярної фурнітури, систем контролю доступу і проектних рішень для інтер᾿єру. А відомий київський архітектор Дмитро Аранчій захопив усіх обчислювальною архітектурою та своїми незвичайними проектами. Захід у ресторані „Арт Маестро“ організували Zdorenko Аgency й Häfele за інформаційної підтримки  Західноукраїнського архітектурного порталу

Гостей представила Лариса Здоренко (Zdorenko Аgency). Керівник відділу продажу «Гефелє Україна» Максим Чайка назвав зустріч «історичною подією»

(це вперше представники компанії спілкувались із архітекторами й дизайнерами у такому форматі), що покликана дати фахівцям «дещо для натхнення». Історія глобального успіху Häfele почалась у 1923-му з магазину в Нагольді (що на півдні Німеччини), потім було власне виробництво, центри розробок і логістики й т.д. Теперішній річний оборот компанії (1,272 млрд €), географія і масштаби її діяльності (дочірні підприємства майже у 40 країнах і клієнти ― у 150-ти, 5 власних заводів і понад 7 тис. працівників), а найголовніше дуже широкий спектр продукції та послуг («Великий Каталог Гефелє» не має аналогів за обсягом інформації, а асортимент продукції ― близько 100 000 виробів!) ― справді вражає. Бренд Häfele ― скрізь у світі, у найвідоміших архітектурних об᾿єктах: хмарочос Бурдж Халіфа в Дубаї, готелі «Шератон» в Хучжоу, «Інтерконтиненталь» у Давосі, «Хаятт» у Києві…

У компанії пишаються і широким асортиментом, і високою якістю продукції та послуг, і зразковою логістикою, і вмінням йти у ногу з часом. Так, скажімо, у 2011-му з᾿явився Häfele Engineering: у компанії прагнуть знаходити оптимальні рішення, орієнтуючись на потреби клієнта, а це безпека, економія, турбота, гедонізм, незалежність… Серед інноваційних пропозицій Häfele, до прикладу, лінія підіймачів Free Family, що отримала не одну відзнаку (зокрема Red Dot Design Award). Керівник напрямку гуртово-роздрібної торгівлі «Гефелє Україна» Василь Салик

розповів про низку цікавих, нових, невидимих (адже добра фурнітура непомітна), простих у монтуванні та зручних у користуванні рішень і продуктів: підіймачі фасадів і функціональні висувні колони для «розумного зберігання» на кухні, екрани для душу та LED-підсвітки для вбиралень, гардеробні ліфти й висувні корзини, офісні перегородки і контейнери для столів, розсувні системи та системи освітлення для комерційних об᾿єктів. Все це часто автоматизовано, скажімо, пропонуються бездротове керування гардеробним ліфтом або ж звукові системи, які через блютуз-з᾿єднання із вашим ґаджетом дозволять насолоджуватись улюбленою музикою там, де ви тільки забажаєте. Häfele має інтернет-магазин і мобільні додатки, онлайн-каталоги й сервіс CAD-Data. А от сервіс 360̊ Project ― це комплексні об᾿єктні рішення, що, як пояснив керівник напрямку столярної фурнітури Руслан Оваденко, дозволяють, зекономивши час, вирішити низку фахових завдань, пов᾿язаних із функціональністю, трансформацією простору, логістикою тощо.

― У світі компанія Häfele відома як новатор у галузі фурнітури: основні орієнтири ― функціональність і нові технічні рішення для зручного використання простору, в якому ви живете. Один з основних акцентів компанії нині, в контексті значної урбанізації, ― більше життя на м². Більшість людей не часто задумується про функціональність меблів у малому чи обмежену просторі. Ми пропонуємо такі рішення. Наприклад, ліжко-трансформер, яке завдяки одному-двом простим рухам легко перетворюється на стіл, ― розповідає Максим Чайка.

Із дизайнерами, архітекторами «Гефелє Україна» співпрацює з моменту заснування, з 2009 року (головний офіс у Львові, загалом у країні 24 компанії-дилери). Спеціалісти компанії надають консультаційну й технічну підтримку проектувальникам будівель та дизайнерам інтер’єрів і меблів. Так, наприклад, архітектор зі Львова Олег Піскор, який із «Гефелє» співпрацює зокрема у напрямі інтер᾿єрних рішень (приховані дверні завіси, перегородки тощо) каже, що фахівці компанії завжди грамотно продумують наповнення відповідного внутрішнього простору.

Крім можливості отримати дуже детальну консультацію безпосередньо від постачальника, Дмитрові Аранчію імпонує дуже широкий (непорівняно з іншими гравцями ринку) спектр пропозицій від Häfele. У підходах компанії та власній філософії архітектури ― назвемо її архітектурою майбутнього ― киянин бачить спільну рису ― націленість на функціональні інновації. Засновник Dmytro Aranchii Architects пояснює, що таке обчислювальна або ж параметрична архітектура ― динамічна, адаптивна, здатна до самоорганізації:

― У недалекому майбутньому наші будинки не будуть статичні, вони будуть змінюватися разом з нами, рухатися з нами і за нами, покращуючи функцію, а штучний інтелект, знання з ергономіки    використовуватимемо в будівлях не лише, скажімо, для розумного освітлення чи вентиляції, а й для зміни форми цих об᾿єктів ― щоб задовольнити наші потреби у просторі.

Обчислювальна архітектура ― результат інтеграції віртуального й фізичного світів, а власне  сучасних технологій, штучного інтелекту та художньо-творчих пошуків проектувальника. Така концепція у Дмитра виникла завдяки поєднанню програмування й архітектури (освіта в КПІ та КНУБА). Потім, у 2013-15 роках, у Лондоні він спільно з дослідниками з інших країн працював над реалізацією ідеї використання модульної робототехніки в архітектурі. Результатом експериментів став проект noMad: уявіть автономних роботів-модулів, що реагують на ваш рух у просторі й автоматично відповідно „перебудовують“ його вам на догоду, або, скажімо, створюють навіс, аби сонце не дошкуляло… Це один із перших проектів такого кшталту: у світі ідеї адаптації й трансформації, самоорганізації та автоматизації в архітектурі розвиває мало хто; лідерами тут є провідні технічні виші США, як Массачусетський технологічний інститут і Корнелльський університет.

На зустрічі у Львові Дмитро Аранчій також презентував власну книжку „Алгоритмічні методи архітектурного формотворення“, а ще кілька проектів своєї архмайстерні, зокрема проекти Павільйону України Expo-2015 у Мілані, облаштування двору біля багатоповерхівки та внутрішнього простору офісного приміщення у Києві (останні два реалізовуються).

29.11.2016

Ірина Шутка

Автор фото: Тетяна Лукашик

© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.