АРХПОДОРОЖ: Івано-Франківськ та Карпати

Івано-Франківськ та Карпати

23-27 квітня  відбулася «Архподорож - весна 2015» – традиційний щорічний захід для провідних архітекторів України. Цього разу зодчі України відвідали столицю Підкарпаття – давній Станіславів – Івано-Франківськ.

У поїздці взяли участь майже 50 архітекторів з Харкова, Києва, Львова, Дніпропетровська, Чернівців, Вінниці та Одеси, а також до них долучилось близько 30 архітекторів з Івано-Франківська.

Мета подорожі – зануритися у давні галицькі традиції та побачити архітектуру маленького міста мрій. Адже Івано-Франківськ належить до когорти тих міст, в які ти закохуєшся з першого погляду. Ти ніби відчуваєш запах міста, те, чим воно живе, його енергетику та особливу душевну красу. У цьому місті багато відомих пам’яток архітектури, які гармонійно поєднуються з сучасними будівлями банків, ресторанів, книгарень, навчальних закладів та інших установ. Всі будинки в центрі міста сповнені яскравих кольорів та затишного комфорту. Одразу впадає в око якісний благоустрій камерних площ, бульварів та внутрішніх міських двориків. Однією з найцікавіших прикрас міста є співаючий фонтан, який ще й світиться різними кольорами вночі. Івано-Франківськ – справді «ладне» західноукраїнське місто Європейського формату.

Ось чому цьогорічну весняну подорож для архітекторів України було організовано саме сюди (організатор заходу – агенція з архітектури та будівництва «BzB advertising», яку очолює Лариса Здоренко, партнерами в організації заходу стали Західноукраїнський архітектурний портал  та журнал PRIMA INTERIOR – інформаційні ресурси, що знайомлять своїх читачів з прогресивною українською архітектурою та дизайном).

Основним заходом подорожі повинен був стати День презентацій, проте і до і після нього були пізнавальні мандрівки.

Так  у перший день – це мандрівка безпосередньо давнім Станіславівом – екскурсія, яку провів відомий франківський архітектор - Володимир Ідак (тепер заступник начальника управління контролю за дотриманням законодавства у сфері містобудування виконкому Івано-Франківської міської ради). 

Родзинкою подорожі стали оглядини нового торгового центру-галереї "Бастіон", який знаходиться у реконструйованих залишках оборонної бастеї середньовічного міста, поруч із однією з історичних пам'яток Івано-Франківська — залишками міського фортечного муру.

Другий день – робочий день презентацій. Семінар відбувся у самому центрі Івано-Франківська, в готелі «Надія».

День презентацій - чудова нагода обміну досвідом, ознайомлення з новинками фірм-партнерів та своєрідний майстер-клас від провідних архітекторів нашої країни.

Так відбувся лекційний семінар з презентаціями  партнерів подорожі - компаній: FAKRO Україна, IRSAP, Ален Буд, KNAUF, AGC Україна, MANEZH, AGT plus, Вікна MODERN, AMF, ACOUSTIC TRAFFIC, ELASTIC STONE (Гнучкий мармур).

 

Та окрім виступів партнерів показали свої досягнення і безпосередні учасники семінару – молоді та досвідчені архітектори, а також керівники відомих архітектурних майстерень з різних міст України. Зокрема: Андрій Безчастнов, Генадій Шульга, Олексій Образцов, Анна Бородкіна, Олег Пікущенко,  Максим Кравчук, Олександр Беценко, Юрій Столяров, Юрій Морозюк, Володимир Погорільчук, Микола Шеремета, Валерій Кузнецов, Олег Україна, Володимир Ідак, Юліан Чаплінський та Володимир Непийвода.

Підсумки робочого та водночас пізнавального дня були підведені у неформальних бесідах та дискусіях.

Третій день – 25  квітня – був присвячений мандрівці у найкрасивіші гори України – чарівні Карпати. Зранку, після сніданку, учасники семінару автобусом поїхали на екскурсію у Державну резиденцію президентів України - «Синьогору», що у селі Гута Богородчанського району на Івано-Франківщині.

Друга половина цього дня пройшла у мальовничих краєвидах та затишних куточках сповнених весняної краси Карпатських гір.

Проте найбільш незабутньою була остання подорож – 26 квітня – що стала завершальним акордом мандрівки архітекторів. А саме поїздка до Манявського водоспаду – найвищого водоспаду України – який розташований неподалік від стародавного Манявського монастиря у гірській ущелині поміж стрімких скель.

Одним словом мандрівка вийшла сповненою незабутніх вражень, а отже повинна стати джерелом нестримного натхнення для наших архітекторів. А тому чекаємо на нові цікаві проекти та дякуємо всім за чудову творчу атмосферу та неймовірні емоції!

13.05.2015

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.