2020 рік у Львівській спілці архітекторів та її Пороховій вежі

2020 рік у Львівській спілці архітекторів та її Пороховій вежі

Львівська обласна організація Національної Спілки Архітекторів, в особі Правління Спілки та команд Центру архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа», Архітектурного клубу і Західноукраїнського архітектурного порталу щиро вітають Вас з Різдвяними святами та бажають Вам міцного здоров’я, сімейного затишку, душевного тепла та Божого благословення на здійснення всіх добрих намірів у Новому 2021 році!

Минулий рік був насиченим різноманітними подіями та заходами і був вкрай важливим у формуванні нової якості архітектурного громадського суспільства у Львові.

Цей рік був сповнений випробуваннями та складними завданнями. Проте наша команда не лише вистояла, але й досягла нових успіхів у нелегкій справі популяризації української архітектури та львівських архітекторів.

Розпочався рік виставкою присвяченою 100-річчю відомого львівського урбаніста, батька сучасного генплану нашого міста – Ярослава Новаківського.

«Він був автором найбільш сміливих урбаністичних ідей того часу: підземного трамваю, відбудови та реставрації оборонних мурів міста, та й Порохова вежа як Львівський будинок архітекторів – це в значній мірі проект, реалізація якого була б неможливою без активної участі Ярослава Олексовича» - зазначив на відкритті виставки теперішній керівник архітектурно-планувальної майстерні №2 інституту «Містопроект» - Віталій Дубина.

У лютому-березні, ще до оголошення карантину, у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа» вдалось репрезентувати 2 художні виставки наших колег-архітекторів: «Львів чорно-білий та кольоровий» Ярослава Ракочого та Віктора Штеця і «Дивоцвіти світу» Ігоря Кузьмака. А також провести два освітніх заходи: серію архітектурних презентацій «Сталий розвиток в архітектурі» від арт-команди «Metronom» та лекцію «Як жінки вплинули на архітектуру» архітекторки-дослідниці Наталії Мисяк.

Період карантину з середини березня до липня став часом випробування нашої Спілки на стійкість та інституційну зрілість. За цей період нам не лише вдалось провести серію поточних ремонтних робіт у «Пороховій вежі» і перенести у Будинок архітектора містобудівний архів львівської області, але й освоїти нові форми просвітницької роботи. Ми запустили наш відео-блог та записали декілька вебінарів з колегами з інших міст України, а саме з Олексієм Образцовим з Дніпра, Миколою Чепелєвим з Одеси та Олегом Пікущенком з Чернівців. Це стало основою для постійної он-лайн роботи для популяризації нових талановитих персоналій і компаній у львівській архітектурі та дизайні.

Оновились ми і організаційно, так було проведене юридичне оформлення діяльності Центру архітектури як підприємства Творчої спілки, яке очолив, обраний за результатом конкурсу - Тарас Зінченко.

А уже у липні до Всеукраїнського дня архітектури у Пороховій вежі знову закипіло спілчанське життя. Так ми стали майданчиком, що репрезентував результати співпраці викладачів архітектурних вишів Львова і Катовіце у виставці художніх робіт «Зустрічі-Spotkania» та спільно з командою київської медіа-агенції DHC провели архітектурну зустріч для львівських архітекторів з колегами з Києва «ARCHMEETING».

А продовжили святкування свого професійного свята львівські архітектори у мандрівці в мальовничі Карпати, яку символічно назвали «ЗамежіВЕЖІ». Саме вона стала новою карантинною формою традиційного архітектурно-мистецького фестивалю «ВЕЖА», який щороку у липні організовують Спілчани.

IMG_4611.JPG

Найбільш знаковою подією року у Львівському будинку архітектора став великий мультимедійний виставковий проєкт «Лабіринти ЛКСФ: від тарілки до монументу», який був реалізований спільно командами Західноукраїнського архітектурного порталу, Арт-центру Павла Гудімова «Я галерея» та Центру архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа». Цей проект став переможцем конкурсу грантової підтримки Львівської міської ради «Фокус на культуру» у рамках «Року культури у Львові».

_87B9291.jpg
_87B9166-HDR.jpg
_87B9155-HDR.jpg

А ще велась робота над пошуковим та конкурсним проектуванням. Так Спілка архітекторів активно долучилась до організації та проведення низки архітектурних конкурсів у Львові: готелю на Дорошенка, Школи мистецтв на Личаківській, житлового-громадського комплексу на Козельницькій, Церемоніальної будівлі на Янівському цвинтарі, а також випустила каталог проєктів архітектурного конкурсу Церкви ПЦУ на Пекарській, який відбувся у кінці 2019 року.

Також за активної участі Центру архітектури був проведений ворк-шоп на пошук архітектурного вирішення по збереженню вілли Люсія на вул. Свенціцького, 16 та проведено комплексний аналіз і вивчення історії одного з павільйонів у Стрийському парку, де запропоновано створити Центр дитячої творчості.

118649333_656438004993697_7397972353563572861_o.jpg

Пошук новітніх шляхів розвитку сучасної архітектури Львова був продовжений у ряді дискусійних платформ організованих і проведених у Львівському будинку архітектора, а саме: «Архітектура: теорія проти практики», «Нове життя архітектурних пам’яток» і «Інтер’єр як натхнення для продуктивної роботи».

Були цьогоріч і сумні моменти у житті нашої Спілки. На жаль частіше, ніж завжди. Так на початку січня відійшла у вічність мама львівської школи ландшафтної архітектури Тетяна Максимюк. Не стало і Ярослава Мастило – одного з найбільш знакових львівських архітекторів другої пол. ХХ ст. Підступний короновірус назавжди обірвав нитку життя Володимира Следзя, який був повний сил і ще багато років міг би творчо працювати для скарбниці української архітектури. Трагічний список спілчан, яких уже не буде в нашому колі, у сумному 2020-му завершив професор Богдан Посацький.

Проте наше життя триває. У листопаді завершив трирічну каденцію голова ЛОО НСАУ – Богдан Гой і на звітно-виборчій конференції було обране нове Правління Спілки і її новий очільник – Микола Шеремета.

Буремний рік у Пороховій вежі завершився трьома студійними виставковими проєктами. А саме це були дві фотовиставки: «Місто vs Карантин» та «Під зорею Пінзеля», а також виставка художніх робіт молодого викладача Кафедри реставрації «Львівської політехніки» - Сергія Гетьманчука.

ЗОБРАЖЕННЯ_viber_2021-01-06_21-02-17_1.jpg

Ми з впевненістю дивимось у новий 2021 рік. У нас багато нових планів та ідей. Цей рік особливий – рік 30 річниці незалежності України. Саме ця подія стане центральною ідеєю нового Фестивалю ВЕЖА. Сподіваємось і на можливість поновити активну міжнародну співпрацю. Тому спільно з нашими партнерами з ГО «Білі хорвати» проголосити цей рік – Роком Хорватії у Львівській спілці архітекторів. А тому він міститиме тематичні  виставки, поїздки та святкування. У цьому ж році ще одна важлива дата мистецького життя Львівщини – 100-річний ювілей всесвітньо відомого скульптора Михайла Дзиндри. Важливим є також і робота Спілки по збереженню Замку у Свіржі, який за ініціативи нашої Організації був включений до переліку об’єктів державної програми «Велика реставрація».

Слідкуйте за нашими новинами у медіа та соціальних мережах. Будемо ще цікавішими та активнішими. Ваша Львівська Спілка Архітекторів.

https://www.facebook.com/Львівська-спілка-архітекторів-НСАУ-387681578318202/

https://www.facebook.com/gunpowdertower

https://www.instagram.com/porokhova.vezha/

© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.