Всеукраїнський конкурс на кращу концепцію реконструкції майданів Соборний та Перемоги у місті Житомир

Всеукраїнський конкурс на кращу концепцію реконструкції майданів Соборний та Перемоги у місті Житомир

8 листопада 2018 року оголошується Всеукраїнський конкурс на кращу концепцію реконструкції майданів Соборний та Перемоги у місті Житомир.

1. Мета і завдання Конкурсу

1.1. Мета конкурсу полягає в розробці концепції майданів Соборний та
Перемоги, що включає в себе рішення щодо всіх пішохідних і транспортних сполучень території і створення громадського простору, що буде відображати історичний, архітектурний та культурний характер даної території (надалі – «Конкурс»).

1.2. Перед учасниками Конкурсу ставляться наступні завдання:

1.2.1. Запропонувати містобудівну концепцію, яка буде відображати потенціал розвитку території відповідно до стратегічних планів міста при цьому мати реалістичну етапність розвитку реконструкції.

1.2.2. Надати транспортну концепцію, що забезпечує гармонійне поєднання та якісний транспортний і просторовий зв’язок між майданами Соборним і Перемоги, а також їх поєднання з іншими територіями міста.

1.2.3. Запропонувати концепцію організації громадського простору, що дозволяє реалізувати потенціал території, створює його унікальність та ідентичність засобами урбан-дизайну, підсилює якість скверів, площ, зелених територій, що входять в межі об'єкта Конкурсу.

1.3. Конкурсні рішення мають відповідати таким принципам та цілям:

 • підвищення привабливості центральної частини міста, передусім для дозвільних та туристичних цілей;
 • покращення доступності території, забезпечення комфорту та безпеки для всіх видів переміщення в наступній пріоритетності: піші, в тому числі маломобільні групи, велосипедний та громадський транспорт, паркування;
 • врахування історичного контексту та навколишнього середовища;
 • забезпечення покращення екологічної ситуації ;
 • збереження об’єктів культурної спадщини;
 • розвиток туризму;
 • економічність.

Територія планування та територія дослідження Конкурсу

2. Умови та форма подачі конкурсних проектів

2.1. Упродовж терміну подачі конкурсних робіт на участь в Конкурсі автор/авторський колектив надсилає конкурсну роботу на електронну адресу Організатора Конкурсу: sump.zhytomyr@gmail.com.

2.2. Конкурсний проект компонується в папку під назвою учасника (наприклад «Іванченко») та архівується під тією ж самою назвою. Архів з конкурсною роботою завантажується на https://drive.google.com чи інший доступний в Україні файлообмінник. Посилання на скачування архіву відправляється учасником конкурсу на електронну адресу Організатора Конкурсу: sump.zhytomyr@gmail.com. Упродовж доби на електронну адресу відправника повинно прийти підтвердження про отримання конкурсної роботи.

Формат подачі: файли PDF (з роздільною здатністю 300 dpi), ідентичні
планшетам формату А0 (80х120 см) – вертикальна композиція.

2.2.1. Файли (планшети) для участі в Конкурсі оформляються з інформацією про авторів проекту, яка розташовується внизу на смузі завширшки 70 мм (літерами 6-8 мм), де відведене місце для прізвища автора (авторів), назви творчого колективу. На файлі (планшеті) угорі відводиться смуга завширшки 70 мм (літерами 15 мм) для назви роботи та зазначення номеру файлу (планшету), у разі розміщення ідеї на декількох файлах (планшетах).

2.2.2. За бажанням автора (авторів) в основному полі файлів (планшетів) може бути розміщена анотація, яка має надавати максимально повне уявлення про основну ідею конкурсного проекту.

2.2.3. Мова підписів – українська.

2.3. Надіслані матеріали розміщуються організатором Конкурсу на офіційному веб-сайті Житомирської міської ради.

Конкурсні проекти та результати Конкурсу будуть опубліковані у засобах масової інформації, на офіційному веб-сайті Житомирської міської ради, в соціальних мережах.

2.4. Перед розглядом конкурсних проектів журі виключає з їх складу матеріали, не обумовлені положенням про Конкурс та його умовами.

2.5. Терміни проведення Конкурсу:

 • оголошення про Конкурс, запрошення авторських колективів до участі у Конкурсі  - 08 листопада 2018 року;
 • оголошення учасників - 16 листопада 2018 року;
 • стартовий захід - 22 листопада 2018 року;
 • проміжне обговорення - 10 січня 2019 року;
 • здача проектів командами 25 лютого - 2019 року;
 • оцінка фінальних проектів членами журі - 04 березня 2019 року;
 • виставка конкурсних проектів та оприлюднення конкурсних проектів на офіційному веб-сайті Житомирської міської ради - 20 березня 2019 року
 •  – 20 квітня 2019 року

2.6. До офіційного оголошення підсумків Конкурсу Організатор Конкурсу гарантує, що подані конкурсні роботи та інша інформація в складі конкурсних пропозицій будуть використовуватися виключно у цілях попередньої оцінки та документування Конкурсу, також гарантується їх конфіденційне збереження та нерозголошення перед третіми сторонами.

3. Склад та вимоги до конкурсних матеріалів, основні критерії
оцінки

3.1. Для участі у Конкурсі матеріали необхідно подавати у такому обсязі:

 • ситуаційна схема;
 • генеральний план, план благоустрою (М 1:500, М 1:200) (на розсуд учасників Конкурсу – можливо поєднати);
 • ескізи елементів благоустрою (М 1:100, М 1:50);
 • перспективне зображення з розгорткою вулиці, скверу, майдану;
 • пояснювальна записка із зазначенням орієнтовної вартості.

3.2. Графічні матеріали формуються на 1-4-ох файлах (планшетах) та надсилаються у електронному вигляді (див. п. 3.1. умов Конкурсу). Обсяг пояснювальної записки – не більше 2-ох сторінок друкованого тексту (формат А4). Надсилається разом із графічними матеріалами.

3.3. Усі написи конкурсних проектів виконуються українською мовою.

4. Контактна інформація

4.1. З питань проведення Конкурсу звертатися на адресу Організатора
Конкурсу за адресою: вул. Покровська, 6, м. Житомир, 10014, телефон: +38 (0412) 47-27-86, e-mail: sump.zhytomyr@gmail.com.

Участь у Конкурсі є безкоштовною. Реєстраційний внесок
учасниками Конкурсу не сплачується.

Детальна інформація про умови Конкурсу тут.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.