Положення про обласну премію в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури

Положення про обласну премію

1. Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури (далі - Премія) є найвищою премією у Львівській області, найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру.

2. Премією відзначаються найвизначніші твори літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, які утверджують ідеали гуманізму, збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість та самобутність і стали визначною подією в культурному та літературно-мистецькому житті регіону.

3. Щорічно встановлюються дванадцять іменних Премій з таких номінацій:
- культурологія, мистецтвознавство, музейна справа - імені Святослава Гординського
- поезія - імені Маркіяна Шашкевича
- проза - імені Богдана Лепкого
- літературознавство, сучасна літературна критика та переклади - імені Михайла Возняка
- драматургія, театральне мистецтво - імені Бориса Романицького
- журналістика та публіцистика - імені В’ячеслава Чорновола
- музичне мистецтво - імені Станіслава Людкевича
- образотворче мистецтво - імені Івана Труша
- декоративно-ужиткове мистецтво - імені Зеновія Флінти
- народна творчість - імені Анатолія Вахнянина
- дизайн - імені Олени Кульчицької
- архітектура - імені Івана Левинського

4. На здобуття Премії представляються нові оригінальні твори і роботи, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття Премії.

5. Твори та роботи на здобуття Премії представляють управління культури і туризму облдержадміністрації, обласні організації національних творчих спілок, літературно-мистецькі об’єднання, товариства, фонди, музейні установи, а також лауреати Премії не більше одного подання.

6. Розгляд, обговорення та оцінка творів і робіт, представлених на здобуття Премії, проводяться Журі з присудження Премії, персональний склад якого затверджується президією обласної ради строком на три роки. Протягом цього строку може проводитися часткова ротація Журі.

7. Твори і роботи на здобуття премії приймаються Журі з 1 січня до 1 жовтня кожного поточного року. Допускається представлення творчих робіт претендентів не більше трьох спроб.

8. Колектив авторів твору, представлений на здобуття Премії, не може становити більше трьох осіб, колектив виконавців - більше п’яти учасників. Не допускається включення до колективу претендентів осіб, які виконувати адміністративні, організаторські чи консультативні функції.

9. Якщо на здобуття Премії висунуто роботу члена Журі, він протягом 
обговорення кандидатур та присудження Премії не бере участь у роботі Журі.

10. Премією можуть нагороджуватися громадяни України, які творчо працюють на території області.

11. Премія присуджується авторові чи виконавцеві один раз незалежно від номінації, посмертного представлення до Премії не передбачено.

12. Розгляд, обговорення та оцінка творів і робіт, представлених на здобуття Премії, проводиться Журі у два конкурсні тури:
Перший тур - попередній відбір творів і робіт та допущення їх до другого туру конкурсу шляхом обговорення і відкритого голосування; публікація в пресі списку претендентів, допущених до другого туру; аналіз матеріалів преси, відгуків та пропозицій, підготовка у разі необхідності експертних висновків.
Другий тур - підсумкове обговорення творів і робіт, прийняття шляхом таємного голосування рішення щодо присудження Премії з кожної номінації та подання для затвердження голові обласної ради.

13. Рішення з кожної кандидатури приймається на основі половини від загальної кількості учасників голосування плюс 1 голос, за розгляд 1-го лише одного претендента - 2/3.

14. Рішення про присудження Премії оголошується у пресі, електронних засобах масової інформації.

15. Особам, удостоєним Премії, присвоюється звання лауреата Премії у відповідній номінації і вручається Диплом та Знак лауреата, зразки яких розробляються Журі й погоджуються управлінням культури 
облдержадміністрації.

16. Лауреатам виплачується грошова частина Премії в розмірі 10 тис. гривень. У разі відзначення Премією колективу авторів твору всім лауреатам видаються Дипломи та Знаки, а грошова частина Премії ділиться між ними порівну.

17. Диплом і Знак лауреата Премії вручається напередодні Нового року на урочистому засіданні представників обласних організацій національних творчих спілок, літературно-мистецьких об’єднань, фондів, музейних та ін. установ.

18. Кошти на виплату грошової частини Премії щорічно передбачаються в обласному бюджеті.

© 2013-2021 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.