Конкурс на концепцію громадського простору пам'яті Небесної сотні

конкурс на концепцію громадського простору пам'яті Небесної сотні

Українських архітекторів запрошують взяти участь у відкритому конкурсі на найкращу концепцію громадського простору із вшанування пам’яті героїв Небесної сотні у Львові. Прийом конкурсних робіт стартував 14 листопада, і триватиме до лютого. Для авторів трьох найкращих проектів передбачено призовий фонд із міського бюджету у розмірі 180 тис. грн.

Йдеться про створення громадського простору з меморіалізацією подій Революції Гідності на території вул. Кривоноса («Губернаторські вали») у Львові.

Це вже другий конкурс на найкращий проект, адже за результатами попереднього журі переможця не визначило. «Попередній конкурс був організований як другий тур конкурсу на найкращу ідею вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, – розповідає головний архітектор міста Юліан Чаплінський. – Тоді було створено оргкомітет, який, врешті, озвучив схвальну резолюцію про те, що це мав би бути громадський простір. Пізніше було проведено архітектурний конкурс вже не на ідею, а на художнє вирішення. І комітет схвалив рішення, що це мусить бути центр Львова, а не периферія. Тоді ми вважали, що ця тема повинна бути жертовною, тож свідомо пішли на те, що не передбачили призового фонду для переможців: тоді лише перше місце, відповідно, могло отримати право на проектування. Тоді ж ми були неприємно здивовані, що подали тільки 7 робіт. І тут є 2 версії: або зараз архітектори переживають будівельний «бум» житла і мають дуже багато роботи, або це було нецікаво з точки зору відсутності гонорару. До прикладу, на конкурс із проектування багаторівневого паркінгу подали 47 робіт, тож було з чого вибирати. Цього разу ми наполягли на тому, аби зробити 3 перших місця із призовим фондом у 90, 60 та 30 тис грн. відповідно. За європейськими стандартами це не дуже висока ціна, але для українського архітектора – доволі приваблива пропозиція. Крім того, органічно змінився склад журі».

Аби взяти участь, потрібно заповнити заявку та надіслати її електронним листом або ж фізично принести в міське управління архітектури (пл. Ринок, 1, тел. (032) 297-59-63, каб. 404), а у відповідь отримати завдання на проектування. «Завдання суттєво не змінюється, адже ми врахували досвід попереднього конкурсу, – зазначає відповідальний секретар конкурсу Мар’ян Кардаш. – Однак, є важливий момент: якщо попереднього разу подача робіт на конкурс була винятково в електронному варіанті, то цього разу потрібно подати їх також у друкованому вигляді. Йдеться про графічні матеріали, які будуть подаватися на планшетах формату А0, обсягом до 3 аркушів, а також про описову частину, яку також потрібно продублювати. Це пов’язано з наявністю призового фонду, адже попередній конкурс був більше на волонтерських засадах».

Із 1 лютого триватиме опрацювання робіт і формування публічної виставки для оцінки громадськістю. Засідання журі планують провести 16-18 лютого. Оголосити результати та відзначити переможців мають намір 20 лютого 2017 року.

Інфокартка конкурсу

Інфографіка реєстрації

Заявка на участь

© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.