Конкурс до 140-річчя від Дня народження Михайла Бойчука

Конкурс до 140-річчя від Дня народження Михайла Бойчука

Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла оголошує Міжнародний конкурс на кращий керамічний пласт на тему «Бойчук і бойчукісти: сучасний погляд»

Шановна керамічна громадо, художники-керамісти та студенти спеціалізації «художня кераміка»! Запрошуємо вас вшанувати 140 річницю від дня народження Михайла Бойчука (30 жовтня 2022 року) і спільно створити на території Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука «Стіну пам’яті Михайла Бойчука». З керамічних пластів, відібраних компетентним журі, буде сформовано наш з вами спільний твір. Окрім головних нагород (І премія, ІІ премія, ІІІ премія, та заохочувальні премії) кожен учасник проєкту отримає іменний диплом учасника та електронний каталог.

Миха́йло Льво́вич Бойчу́к — український художник, маляр-монументаліст, засновник самобутньої школи українського мистецтва «бойчукізм», лідер групи «бойчукістів». Один із засновників монументального мистецтва України XX століття. Представник «Розстріляного відродження».

Детальніша інформація про творчість М. Бойчука та його учнів за посиланнями:

 1. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%B9%D1%87%D1%83%D0%BA_%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE_%D0%9B%D1%8C%D0%B2%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
 2. https://www.wikiart.org/uk/mikhaylo-boychuk

Мета проєкту: продемонструвати сучасні підходи митців до трактування творчої спадщини Михайла Бойчука та його учнів; відкрити нові імена та сприяти творчому діалогу митців різних поколінь, різної географії; вшанувати пам’ять про М. Бойчука та на його честь. створити на території академії «Стіну пам’яті», що буде складатися із керамічних пластів.

1. УМОВИ УЧАСТІ У КОНКУРСІ:

1.1. До конкурсу запрошуються художники-керамісти та студенти мистецьких навчальних закладів.

1.2. Кожен автор може подати до 3-х творів на розгляд професійного журі.

1.3. Конкурс буде проводитися за такою програмою:

 • 02. 2022 – 31. 05. 2022 – прийом заявок та фото декоративного пласта
 • 06. 2022 – 30. 06. 2022 – попередній відбір робіт до участі у конкурсі та інформування авторів про участь.
 • 09. 2022 – 10. 10. 2022 – прийом творів для експозиції.
 • 10. 2022 – робота журі у визначенні переможців та призерів.
 • 10 2022 – виставка робіт (презентація «Стіни пам’яті»

Мистці, які бажають взяти участь у конкурсі, до 31. 05. 2022 року подають організаторам (Київській державній академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука) заповнену заявку (за поданою в Додатку 1 схемою) та фото кожного твору (формат фото jpg, до 1 Мб., з роздільною здатністю не менше 300dpi.).

Заявка подається в електронному вигляді у форматі Word на е-мейл: khyzhynsky@gmail.com

Подання заявки ще не означає, що її автора допущено до участі в конкурсі, а лише свідчить про його наміри. Заявки та інші матеріали, надіслані після 31. 05. 2022 року, не розглядаються і не повертаються.

 • Подані для попереднього відбору матеріали розглядає ЖУРІ і до 30. 2022 року повідомляє Учасникам про твори, які допускаються до участі у конкурсі, та надає офіційне запрошення.
 • Твори мають бути привезені особисто чи надіслані поштою (поштовими перевізниками) на адресу Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука: Київ 01103, вул.Михайла Бойчука, 32.

Куратор – Володимир Хижинський, довідки за тел. +38 (099) 0250399 та за е-мейлом: volodymyr.khyzhynsky@gmail.com.

 • Твори приймаються організаторами за попередньою домовленістю. На твори, відправлені поштою й пошкоджені під час транспортування, складається відповідний дефектний акт, один примірник якого передається автору. Мистцям необхідно звернути особливу увагу на значний ризик поштових відправлень і необхідність дуже ретельного пакування творів із зазначенням на пакунках «Обережно!», «Скло!» тощо. Твори рекомендується надсилати кур’єрською поштою або привозити особисто. Оплата транспортних, відрядних і поштових витрат – за кошти авторів. Твори на конкурс приймаються до 1 10. 2022 року.
 • Власники надісланих на конкурс творів несуть повну відповідальність за їхню автентичність, відповідність умовам конкурсу та відсутність будь-яких фальсифікацій.
 • Учасник має надати організаторам, разом із заявкою, письмову згоду на обробку його персональних даних, у тому числі використання фото творів, поданих для розгляду членами ЖУРІ, та творів, відібраних до участі у конкурсі, у друкованих і електронних виданнях, на веб-сайтах і у відеосюжетах Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Організатори гарантують захист наданих Учасником персональних даних від передачі їх третім особам, за винятком випадків їх публічної доступності через друковані й електронні видання, веб-сайти, відеосюжети тощо. (в кінці заявки учасника, Додаток 1)
 • Учасник має надати організаторам, разом із заявкою, письмову згоду на передачу у подарунок Київській державній академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука відібраного до участі у конкурсі твору та його подальшого експонування на «Стіні пам’яті Михайла Бойчука». (в кінці заявки учасника, Додаток 1)

2. ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ ТВОРІВ.

 • Керамічний пласт повинен відповідати темі конкурсу та відображати оригінальний авторський погляд на творчу спадщину М. Бойчука та його учнів в контексті сучасної художньої кераміки.
 • Керамічний пласт має бути квадратної форми розміром 30х30 см., товщиною до 5 см., та обов’язково повинен мати скрізні отвори в чотирьох кутах для монтажу.
 • Пласт має бути виготовлений винятково з глини (глиняної, шамотної, фаянсової чи фарфорової формувальних мас).
 • Можливі будь-які керамічні техніки формування та декорування (із застосуванням ангобів, підполив’яних і надполив’яних фарб, полив, емалей тощо).
 • Пласт повинен бути випалений за максимальної температури, властивої для матеріалу виготовлення та підписаний на зворотньому боці прізвищем автора.
 • До кожного твору необхідно подати відповідний паспорт, у якому потрібно зазначити: прізвище, ім’я автора (авторів), назву твору, техніку виготовлення тощо (зразок паспорта твору кераміки подано в Додатку 2).

До участі в конкурсі не допускаються твори:

 • виготовлені не з глини (гіпсу, пластиліну, пластичної маси тощо);
 • невипалені;
 • декоровані живописними фарбами (акварель, гуаш, темпера, акрил, олія тощо);
 • пошкоджені (надщерблені, тріснуті, склеєні, реставровані тощо);
 • без належно оформлених паспортів виставкових творів та анкети автора (авторів).
 • без отворів для монтажу.

3. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ. НАГОРОДИ

3.1. Твори, надіслані на конкурс попередньо відбирає до участі ЖУРІ Конкурсу.

3.2. Члени Журі можуть брати участь, але лише поза конкурсом.

3.3. Упродовж процесу оцінювання творів інформація про Учасників буде закритою.

3.4. День роботи Журі з визначення переможців –15. 10. 2022 року. Засідання Журі є закритим, рішення приймається відкритим голосуванням. Рішення є остаточним і не підлягає перегляду.

3.5 Нагороди:

 • Перша премія
 • Друга премія
 • Третя премія
 • Інші персональні нагороди співорганізаторів конкурсу.
 • Усі нагороджені отримують відповідні іменні дипломи лауреатів.
 • Усі учасники, відібрані до участі у конкурсі, отримують відповідні іменні дипломи учасників.
Деталі за посиланням: 
© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.