АРХІТЕКТУРНИЙ КОНКУРС НА ТИПОВИЙ ПРОЄКТ ДИТЯЧИХ БУДИНКІВ СІМЕЙНОГО ТИПУ В УКРАЇНІ

Запрошуємо взяти участь у архітектурному конкурсі на типовий проєкт дитячих будинків сімейного типу в Україні

Естонський центр міжнародного розвитку (Estonian Centre for International Development), Асоціація архітекторів Естонії ( Eesti Arhitektide Liit) та Міністерство культури Естонської Республіки (Kultuuriministeerium) оголошують архітектурний конкурс на типовий проєкт сучасних дитячих будинків сімейного типу, які будуть збудовані в Україні.

«Через кровопролитну війну Росії кількість сиріт в Україні зростає, а можливості знайти прийомні сім’ї для цих дітей зменшуються. Відбудовуючи Україну, ми повинні створити стале інклюзивне середовище, яке базуватиметься на принципах, визнаних у Європейському Союзі. Я запрошую всіх естонських архітекторів долучитися до цього конкурсу, щоб діти, які втратили батьків, у майбутньому все ще пов’язували своє дитинство з безпечним домом в оточенні тихого саду. Це найменше, що ми можемо зробити», – сказала міністр культури Гейді Пурга.

«Типовий проєкт будинку сімейного типу, розроблений в результаті архітектурного конкурсу, має ефективно поєднати найкращі напрацювання Естонії у створенні простору та досвід побудови систем мобільних будинків. Це стане чудовою можливістю для України дізнатися з перших вуст про вимоги та стандарти Європейського Союзу, які застосовуються до зведення будинків сімейного типу», – розповів Тармо Неедо, керівник будівельних проєктів ESTDEV в Україні.

«Окрім оновленої концепції будинку сімейного типу, використання формату публічного конкурсу також є важливим в українському контексті. Багаторічний досвід державного сектора Естонії у замовленнях з введення в експлуатацію новобудов через публічні архітектурні конкурси свідчить про те, що такий спосіб пошуку архітектурних рішень є найкращим із можливих і, крім того, це також ефективний метод запобігання корупції», – пояснив Андро Менд, президент Асоціації архітекторів Естонії.

Переможцем конкурсу стане дерев’яна будівля високого архітектурного рівня, яку можна буде виготовляти на заводі та адаптувати до різних ділянок простору, і яка відповідатиме потребам дітей, що втратили батьків через війну. Будинок сімейного типу має комфортно вміщувати до 8 дітей та SOS-батьків, які їх виховують, забезпечуючи при цьому доступність та зручність користування також для членів родини з особливими потребами.

Кінцевий термін подання проєктів на конкурс – 11 липня 2023 року. Призовий фонд конкурсу становить 20 000 євро і фінансується Міністерством культури, ESTDEV та «Терморі».

До процесу також залучаються українські архітектори та експерти. Крім того, необхідною умовою участі в архітектурному конкурсі є те, що проєкт має бути виконаний як спільна робота естонських та українських архітекторів. Метою співпраці є професійна підтримка українських архітекторів та залучення людей, які розуміють місцевий контекст та культуру будівництва. Для роботи-переможця це важливо ще й з точки зору отримання дозволу на будівництво та здійснення авторського нагляду. Умови архітектурного конкурсу затверджені Національною спілкою архітекторів України.

До складу журі конкурсу входять Тармо Неедо, Єва-Марія Лііметс та Анна Сілем як представники ESTDEV, Йоганна Йоекалда від Міністерства культури; Андро Менд і Сіірі Валлнер з EAA; та Олена Олійник як представник від Національної спілки архітекторів України.

До створення концептуального проєкту має бути залучено принаймні одного дипломованого архітектора 7-го рівня та принаймні одного українського архітектора, який має сертифікат головного архітектора проекту, і відсоток участі якого у створенні проєкту має становити не менше 20%, а його інформація вноситься на візитівку. Для полегшення архітекторам пошуку партнерів для участі в архітектурному конкурсі, Асоціація архітекторів Естонії виступає посередником, надаючи архітекторам контактні дані їх колег. Якщо ви бажаєте знайти партнера для співпраці, надішліть свої контактні дані на електронну адресу ingrid@arhliit.ee.

Архітектурний конкурс є частиною більш розширеної співпраці між Міністерством культури та ESTDEV, метою якої є забезпечення дотримання давоських принципів високоякісної культури будівництва при відбудові України. Відбудовуючи Україну, Естонія ділиться кращими практиками створення простору. Будівництво будинків сімейного типу спиратиметься на чудовий досвід Естонії у сфері сталого будівництва, модернізації застарілих програм просторового проєктування і створення інклюзивного середовища. Дотримання визнаних у Європейському Союзі принципів сталості та якості є також важливим з огляду на статус України як країни-кандидата для вступу до Європейського Союзу.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
Call Now Button