АРХІТЕКТУРНИЙ КОНКУРС НА НАЙКРАЩИЙ ПРОЄКТ ГРОМАДСЬКОГО ПРОСТОРУ З ПАМ’ЯТНИКОМ ЄВГЕНОВІ КОНОВАЛЬЦЮ

Йдеться про простір на території Національного університету «Львівська політехніка», на перетині вулиць Степана Бандери та Євгена Коновальця у Львові. Його використовуватимуть містяни та студенти як для щоденного відпочинку, так і для заходів із вшанування пам’яті Євгена Коновальця.


Рішення про проведення конкурсу сьогодні, 9 січня, затвердили на виконавчому комітеті Львівської міської ради. 

«Ми запланували такий простір там, де вулиця Коновальця фактично зустрічається з вулицею Бандери, перед першим навчальним корпусом. Ми маємо погодження від Політехніки навіть на можливість демонтувати паркан і увесь цей простір об’єднати. Тобто де-факто ми будемо мати більш зручну вулицю Бандери з можливістю і десь присісти, і мати додаткове озеленення, а також інклюзивність та доступність просторів. Разом з тим матимемо і мистецький спосіб вшанування пам’яті Євгена Коновальця.

Сподіваємося, що над цим завданням будуть разом працювати команди архітекторів та команди митців, скульпторів. Ми бачимо наскільки вшанування таких людей, як Євген Коновалець, є важливим з точки зору сьогоднішньої боротьби українського народу і вшанування важливих історичних постатей», – розповів головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Реєстрація на конкурс триватиме до 17:00 год 21 січня 2024 року, а подати проєкт учасники можуть до 17:00 год 11 березня 2024 року.

«Ми очікуємо, що участь в конкурсі візьмуть багато архітекторів з різних міст України, так само ми відкриті до того, щоб архітектори з діаспори взяли участь у конкурсі, можливо, проєктанти міжнародних архітектурних студій в колаборації з українськими архітекторами», – додав Антон Коломєйцев.

«Дякуємо команді управління архітектури та урбаністики Львівської міськради за роботу та колегам активістам, які працювали і підтримували цю ідею, а також військовослужбовцям, які багато стежать і підтримують проєкт. Тож це дуже важливий старт конкурсу», – зазначив Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.

Призовий фонд конкурсу становить 450 000 грн. У конкурсі визначено три премії: за перше місце – 200 000 грн, за друге – 150 000 грн, а за третє – 100 000 грн. Фінансування конкурсу відбудеться виключно за кошти благодійників.

До складу журі конкурсу увійшли: 

  1. Антон Коломєйцев – заступник директора департаменту містобудування, начальник управління архітектури та урбаністики, головний архітектор міста Львівської міської ради, м. Львів;
  2. Олена Василько – архітекторка, директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної військової адміністрації, головний архітектор області, делегований представник Львівської обласної військової адміністрації, м. Львів; 
  3. Олександр Ярема – архітектор, делегований представник Національної спілки архітекторів, м. Львів;  
  4. Василь Косів – доктор мистецтвознавства, ректор Львівської національної академії мистецтв, м. Львів (за згодою); 
  5. Богдан Черкес – доктор архітектури, професор, директор Інституту Архітектури та Дизайну Національного університету «Львівська Політехніка», м. Львів (за згодою);
  6. Андрій Лесюк – архітектор, керівник та засновник архітектурного бюро «Guess Line Architects», м. Львів (за згодою);
  7. Оля Криворучко – архітекторка, керівниця студії ландшафтної архітектури «Urbanideas», м. Львів (за згодою).

Львівська міська рада: ВІДЕО

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
Call Now Button