АРХІТЕКТОРИ ЛЬВОВА

Архітектори Львова – це, без сумніву, певний феномен – еліта архітектурного бомонду не лише Західної України, але й усієї когорти зодчих нашої батьківщини.

Усіх їх, без сумніву, поєднує одне поняття – Львівська архітектурна школа. Сьогодні на теренах Західної України є достатньо навчальних закладів, котрі пропонують здобути архітектурну освіту, проте, усі вони, ведуть свої витоки з архітектурної школи «Львівської політехніки». Саме творчість архітекторів Львова, від найдавніших часів до сьогодення, стала міцним фундаментом для формування та розвитку цієї школи.

Визначення ролі архітектурної школи важливе для окреслення поняття «львівські архітектори», оскільки саме тут була закладена філософія та ідеологія національної архітектури, формувалися цінності, критерії, оцінки та світогляд особистості архітектора, його власний підхід до вирішення проблем архітектурної діяльності.

160 років діяльності в системі вищої технічної освіти у західному регіоні засвідчили, що Інститут Архітектури Національного університету «Львівська політехніка», є потужною архітектурною школою визнаною, як в Україні, так і за її межами. Починаючи зсередини ХІХ століття і до наших днів випускники школи формували та плекали не лише архітектуру Львова та західного регіону України, а й внесли вагому лепту у світову архітектурну спадщину.

Львівська архітектурна школа – представляє одну з найстаріших вищих архітектурних шкіл Європи. Зокрема, Цісарсько-Королівську Технічну академію у Львові, що пізніше отримала назву Львівська політехніка, засновану у листопаді 1844 р.

Львівська архітектурна школа пов’язана з великою кількістю імен відомих львівських архітекторів, непересічних персоналій світового архітектурного рівня. Серед них автор головного корпусу Політехніки, котрий відіграв важливу роль у розвитку цього навчального закладу – Юліан Захарієвич (1837 – 1898 р. р.). Особливе місце в історії львівської архітектурної школи займають видатний український архітектор Іван Левинський (1851–1919 р. р.), професор Іван Багенський (1883–1967 р. р.) та інші відомі архітектори, котрі були випускниками та викладачами цієї архітектурної школи Едгар Ковач, Тадеуш Обмінський, Вітольд Мінкевич, Роман Липка, Андрій Рудницький, Павло Мар’єв, Анатолій Консулов, Віктор Кравцов та багато інших.

Сьогодні традиції Інститут Архітектури Національного університету «Львівська політехніка» зберігає та поширює Західноукраїнський архітектурний портал. Наш веб-ресурс створює простір для професійного спілкування, обміну інформацією між архітекторами та дизайнерами, будівельниками, замовниками та партнерами, котрі провадять свою діяльність на теренах Західної України. На нашому порталі Ви знайдете багато цікавої та корисної інформації: новини з світу архітектури та дизайну, перелік і досягнення провідних проектних, постачальних та будівельних компаній, провідних закладів освіти, проекти відомих споруд у Львові та регіоні.

Call Now Button