Звернення ЛООНСАУ до громади Львова

Звернення ЛООНСАУ до громади Львова

Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України стурбована тиском, який останнім часом здійснюється на головного архітектора міста Львова – Юліана Чаплінського.

Заангажовані публікації в окремих ЗМІ, дивний пікет під міською радою (на якому самі пікетувальники не могли чітко пояснити хто вони такі і чому вони виступають проти головного архітектора), своєю скерованістю і організованістю наштовхують на думку про їх замовний характер. Усі ці події дивним чином збіглись в часі зі спробою Ю.Чаплінського прозоро і публічно висвітлювати інформацію про діючі будівництва, наміри забудови та перспективні проекти в місті.

Зокрема, після публікації ним, на вимогу архітектурної громади Львова, у відкритому доступі он-лайн карти скандальних забудов міста. Очевидно, що публікація такої карти боляче вдарила по прибутках нечистих на руку забудовників, які будують без дозволів або будують з перевищенням дозволеної поверховості.

Також головний архітектор міста почав активно впроваджувати практику широкого розгляду проектів на архітектурно-містобудівних радах, розроблення детальних планів територій із відповідними громадськими слуханнями та започаткував функціонування он-лайн карти містобудівних умов і обмежень міста та містобудівної документації міста. Всі ці заходи зробили діяльність як управління архітектури, так і головного архітектора максимально прозорою і публічною, що зводить до мінімуму можливість зловживань. Адже це, створює рівні конкурентні умови для забудовників і проектантів, підвищує престиж архітектурної професії, а також страхує львів‘ян від купівлі житла в недобросовісних забудовників, що будують із порушенням законодавства.

Спілка архітекторів завжди дуже відповідально та прискіпливо відноситься до містобудівної політики у Львові, і ми в числі перших готові критикувати владу та чиновників у разі не відповідності їх рішень інтересам громади міста. Проте ми й перші готові «підставити плече» підтримки, якщо такий тиск на нашу думку лише імітує «гнів громадянського суспільства» і націлений виключно на задоволення фінансових інтересів недобросовісних підприємців.

У зв’язку з цим, Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України висловлює свою підтримку діям та містобудівній політиці головного архітектора міста Львова Юліана Чаплінського і закликає громадськість міста, міську владу та забудовників міста приєднатися до цієї підтримки, оскільки дана особа щойно заступила на відповідну посаду і потребує певного часу для об’єктивної оцінки її дій.

Разом ми зможемо продовжити втілення започаткованих ініціатив і створити у Львові прозоре, відкрите та рівне конкурентне середовище як для проектантів так і для забудовників. Впевнені, що не лише архітектори, але й більшість законослухняних будівельних організацій та девелоперів хочуть працювати в цивілізованих, відкритих та рівних для всіх умовах ринку, де є підтримка для проектів, що реалізуються законно, і дотримується жорстка політика несприйняття щодо незаконних забудов.

Просимо доручити зачитати даний лист на черговому засіданні ЛМР голові депутатської профільної комісії, а зі свого боку зобов’язуємось і надалі контролювати, як представники громадянського суспільства, архітектурно-містобудівну діяльність ЛМР у нашому місті.              

© 2013-2019 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.