Єврейські дні у Ратуші

Єврейські дні у Ратуші

Уже вдруге у Львові відбудеться просвітницький проект "Єврейські дні у Ратуші", під час якого усі охочі зможуть відвідати лекції та взяти участь у дискусіях, об'єднаних у 2016 році темою "Спільноти, середовища та держави у спірних містах ХХ століття". Серія публічних подій стартує 12 липня і триватиме до 5 серпня.

Місце: Ресторан "Ратуша" (м.Львів, пл. Ринок 1)

Час: 19:00 (понеділок/вівторок-середа-четвер)

Вхід вільний

Європа у ХХ столітті - це історія радикальних змін: територій, кордонів, ідей, ідеологій, людей. Особливо це стосується Центральної та Східної Європи, місця співжиття і взаємодії, конфлікту і «затирання» різноманіття – етнічного, релігійного, мовного. Це та частина Європи, яку історики окреслили як «перетин», «не-місце», «пограниччя», «криваві землі», де реалізовувалася велика політика, скоювалися великі злочини і мешкали сусіди. Саме тут важливо бачити численні міста, які є місцями продукуванням й, одночасно, продуктом динамічних, амбітних і знаних осередків різних культур, а також просторами культури співжиття, конкуренції та оспорення.

У випадку Львова, йдеться насамперед про польську, українську та єврейську культури. І саме тому у центрі цього міста так важливо дискутувати та думати про те, як писати і говорити про таке складне минуле? Як пере/осмислити те, що сталося і яке це має значення для вибудовування в суспільстві діалогу про минуле, але також бачень майбутнього?

Впродовж десяти зустрічей лекційно-дискусійної програми «Єврейські дні у Ратуші: Спільноти, середовища та держави у спірних містах ХХ століття» ми подивимося на співжиття українців, поляків і євреїв до Другої світової війни та зосередимося навколо двох великих тем ХХ століття: як насилля змінювало міста, спільноти та людей, та чим була культура в суспільствах в часи радикальних змін, ескалації напруги, а навіть ненависті? Детальніше поговоримо про те як показати важливість національного та етнічного у житті міста, але врахувати складність та неоднорідність, що ховається за великими наративами? Що знають дослідники про уявлення та сприйняття різними спільнотами один одного? Як ці уявлення впливали на стосунки на різних рівнях від політики до щоденного життя? Що відбувається в ситуації бруталізації життя внаслідок окупації і якими є траєкторії та фактори ескалації насилля? Чи було мистецтво і література «місцем» насилля і, навпаки, «місцем» втечі від нього.

Програма заходів

Програма складається з серії лекцій та дискусій і відбуватиметься впродовж місяця з 12 липня до 5 серпня 2016 року. Нашими гостьовими лекторами і доповідачами будутьКатажина Котинська (Інститут славістики Польської Академії Наук, Варшава),Крістоф Мік (Ворвікський університет, Великобританія), Кай Струве (Галле-Віттенберзький університет ім.Мартіна Лютера, Німеччина), Ян Томаш Гросс(Прінстонський університет, США), Тімоті Вайт (Міський університет Нью-Джерсі, США)Мейгіл Фавлер (Університет Стетсона, США), Данило Ільницький, Віктор Мартинюк (Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАНУкраїни, Львів), Кароліна Шиманяк (Вроцлавський університет / Єврейський історичний інститут, Варшава),Ірина Старовойт (Львівський національний університет ім. Івана Франка), Наталія Алексюн (Туро коледж, США).

Завершать програму міські прогулянки про міжвоєнний літературний та мистецький Львів, розроблені учасники літньої школи "Єврейська історія, спільне минуле і спадщина: культура, міста, середовища". Це буде запрошенням подивитися на різноманітне й багатокультурне життя міста від початку ХХ століття до Другої світової війни. Через розповіді про перетини, розмежування, зв’язки між людьми, місцями, подіями і творами, сучасний простір міста перетвориться на місце взаємодії між учасниками школи та учасниками прогулянки.

Ця програма є продовженням минулорічної ініціативи "Єврейські дні у Ратуші: спільна спадщина та відповідальність", фокусом якої були питання спадщини, історії міста та діалогу у суспільстві.

© 2013-2019 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.