Відкриття виставки Романа Павловича Сивенького

Відкриття виставки Романа Павловича Сивенького

13 січня 2016 року о 17:00 год. на другому поверсі в Будинку архітектора (м. Львів, вул. Підвальна, 4)  відбудеться відкриття виставки пам'яті 70-ти річчю відомого львівського архітектор Романа Павловича Сивенького, який впродовж дев'яти років був Головою львівської організації Спілки архітекторів України.

Після відкриття виставки запрошуємо усіх охочих приєднатися до традиційної щорічної архітектурної зустрічі: СВЯТО МАЛАНКИ 2016, яке буде відбуватися  на першому поверсі в приміщенні Архітектурного клубного ресторану.

Роман Павлович Сивенький народився 4 січня 1946 р. у с. Мшана Городоцького р-ну Львівської обл. Фах архітектора здобув у Львівській політехніці. Впродовж 20 років, починаючи з 1972 р., пра­цював головним архітектором проектів Львівської філії проектного інституту «Укрзалізничпроект». Він був одним з провідних фахівців-архітекторів з проектування заліз­ничних вокзалів на теренах колишнього СРСР, за його проектами збудовані вокзали у Трускавці, Моршині, Мос­тиськах, Великому Березному, Червонограді, Липецьку та Кінешмі. У його творчому доробку - численні будинки гро­мадського, виробничого та житлового призначення на за­мовлення Львівської залізниці у Львові, Ковелі, Чернівцях, Івано-Франківську, Стрию, Рівному, Ужгороді, реконструк­ція пансіонату «Львівський залізничник» у Судаку (Крим), дитячий табір «Супутник» в Брюховичах. У 90-х р.р. за його проектами збудовані численні церкви у Львові: По­крови Пресв. Богородиці на вул. Сяйво, Мучеників Бориса і Гліба на вул. Стрийській, Св. Георгія на вул. Чернівецькій; Храм Георгія Побідоносця біля Південного вокзалу у Киє­ві, церкви у Івано-Франковому, Мшані, Зубрі, Мостиськах.

Неоцінима роль Романа Сивенького у діяльності Львів­ської обласної організації Національної спілки архітекто­рів України, правління якої він очолював у 1990-1999 рр.

Активну творчу та громадську діяльність Романа Си­венького перервала передчасна смерть 20 вересня 2005 р.

Виставка архітектурних проектів Романа Сивенько­го відображає лише частину його багатої творчої спад­щини, яка ще чекає на дослідження та систематизацію

© 2013-2019 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.