Україна представлена на XVI Архітектурній бієнале у Венеції

Україна представлена на XVI Архітектурній бієнале у Венеції

Цими днями у Венеції проходить одна з найбільш значущих подій у світі архітектури - шістнадцята Венеціанська архітектурна бієнале. Її учасники показують свої роботи, що торкаються проблеми сучасного суспільства. У павільйонах країн та індивідуальних учасників висвітлені актуальні тенденції в архітектурі та сучасному мистецтві і перспектива на найближчі роки.

Україна представлена на цьому заході в рамках однієї з паралельних програм бієнале - масштабної архітектурної виставки «Час Простір Існування» (Time Space Existence). Вона об'єднує молодих архітекторів і визнаних майстрів з усього світу. Зі знаменитих учасників у цьому році свої роботи демонструють Річард Мейер, Даніель Лібескінд і нідерландське архітектурне бюро MVRDV.

Фотографія: Андрій Авдєєнко

Архітектурне бюро «АрхОбраз» під керівництвом Олексія Образцова виставляє тут експозицію «Відкладені мрії». Це метафора для стану міста у прифронтовій зоні, де на час «зупинилося життя». На фоні плану міста з лінією фронту, закинутими будівельними об'єктами і зруйнованими війною будівлями показані фотоколажі двох об'єктів, спроектованих бюро АрхОбраз. На них бетонні остови будівлі «населені» їх уявними користувачами.

Фотографія: Андрій Авдєєнко, фотоколаж: Надія Черкасова
 

Незадовго до початку виставки було вирішено завершити будівництво одного із заморожених об'єктів. Архітектори і будівельники докладають для цього величезні зусилля в умовах колапсу будівельної галузі у місті і супутніх проблем. Робота авторів проекту сплелася з життям міста.

Колажі супроводжує нескінченне відео розбитого шосе, що зв'язує Маріуполь з іншими містами. Відео знято крупним планом з повітря. Для архітекторів АрхОбраз - це шлях до здійснення відкладеної мрії.

Фотографія: Андрій Авдєєнко, фотоколаж: Надія Черкасова
 

Українська експозиція підготована за підтримки компанії Рейнарс, а також Гардіан Скло, Мапей, Кнауф і Еквітон. Виставка Time Space Existence організована фондом Global Art Affairs і Європейським Культурним центром у Венеції. Бієнале і всі паралельні виставки триватимуть до 25-го листопада.

Автор статті: Євген Образцов.

 

© 2013-2020 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.