Проект «Smart city» стартує у Львові

Smart City Львів

Український католицький університет спільно з Львівською бізнес-школою (LvBS) та Львівською міською радою запускають перший в Україні 5-денний проект для міст «Smart City», який триватиме  24-28 березня.

Вестиме курс д-р Юрій Паращак, почесний професор Carnegie Mellon University, заслужений директор IBM Research Smarter Cities, співзасновник Urban Systems Collaborative у Нью-Йорку, гостьовий викладач на програмі MS in Technology Management LvBS.

«Smart Cities» – це практичний курс, під час якого учасники зможуть отримати широке розуміння нової галузі  Urban Systems (міські системи), яка використовує реальні дані, щоб допомогти містам покращити якість життя своїх мешканців.  Новий підхід до функціонування міста «Smart Cities» вже застосовують по всьому світу, зокрема,  в таких містах, як Дублін, Лондон, Манчестер, Барселона, Ніцца, Нью-Йорк, Міннеаполіс, Чикаго, Сан-Франциско, Гуадаладжара, Ріо-де-Жанейро, Сантьяго, Пекін, Шанхай, Токіо, Крайстчерч, Таунсвіль і Перт.  Ці міста розуміють, що за допомогою використання та аналізу реальних даних, вони можуть робити більше з меншими затратами, і покращувати різні аспекти функціонування міста, наприклад, управління дорожнім рухом, економічний розвиток, туризм, викиди в атмосферу, енергетика, обробка стічних вод, очищення води та оновлення інфраструктури.

У Львові над вирішенням стандартних задач міста під керівництвом одного з кращих світових експертів працюватимуть 70 людей з Одеси, Вінниці, Львова, Києва, Харкова. Це представники ІТ-галузі, міського самоврядування, наукових інституцій, громадських організацій. Як результат, ці групи вироблять план розвитку міста, базуючись на аналізі даних та кращих методиках.

Проект  «Smart city»  складатиметься із кількох етапів. Спочатку учасники прослухають лекції, які окреслять як новий підхід, зокрема інструмент Data Analytics for Smart Cities, використовує поєднання даних про функціонування і планування міст, соціальних та інших даних з метою покращення життя у містах. На основі реальних прикладів вони обговорять, як різні міста використовують ці дані, і проаналізують їхні успіхи, щоб зрозуміти кращі практики «розумних міст» у світі для впровадження проектів на місцях.

Після 1-денних лекцій слухачі працюватимуть в установах міста Львова, щоб на практиці краще зрозуміти принципи планування та функціонування міст, як працюють його різні структурні підрозділи, і з якими труднощами вони стикаються.. Вони працюватимуть у таких підрозділах: управління транспорту і зв’язку, департамент економічної політики, управління міжвідомчої координації, ЛКП «Львів водоканал», управління туризму, ГУ МВС України у Львівській області та Інститут міста. Учасники курсу збиратимуть та аналізуватимуть дані в групах, на основі яких підготують звіт та пропозиції, які 28 березня представлять перед керівництвом міста Львова.

© 2013-2019 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.