Презентація книжки Тадеуша Доленги-Мостовича “Кар'єра Нікодема Дизми”

Презентація книжки Тадеуша Доленги-Мостовича

20 листопада 2015 року о 18:00 годині в Книгарні "Є" (м. Львів, пр. Свободи, 7) відбудеться презентація книжки Тадеуша Доленги-Мостовича “Кар'єра Нікодема Дизми”, за участі перекладача Андрія Павлишина, спільно з видавництвом “Знання”.

Тадеуш Доленга-Мостович (1898-1939) — польський письменник, журналіст, сценарист. Навчався в Київському університеті Святого Володимира. У 1918 р. добровольцем вступив до лав польської армії. З 1922 р. жив у Варшві, займався журналістикою й літературою. За його життя з 16-ти 8 творів було екранізовано, зокрема відомий в Україні “Знахар”. Найбільшу популярність авторові приніс роман “Кар'ра Нікодема Дизми”. 1939 року був мобілізований до армії. Загинув при захисті містечка Кути.

Про роман “Кар'єра Нікодема Дизми”. Молодий чоловік посередніх здібностей, без належної освіти, досвіду приїздить із провінції до Варшави, щоб знайти бодай якусь роботу, і за короткий час стає одним із провідних діячів держави. Перед ним схиляються, про нього пишуть у газетах, президент пропонує йому стати прем'єр-міністром. Чи може таке бути в житті? Виявляється, може, якщо це комусь вигідно. Як таке могло статись, можна зрозуміти прочитавши роман. Майже всі персонажі роману мали реальних прототипів. Події у творі мають багато спільного із сучасним життям в Україні.

© 2013-2019 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.