Прес-реліз щодо визначення переможця в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні»

Прес-реліз щодо визначення переможця  в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні»

У квітні 2017 року за Указом Президента України від 04.04.2017 року № 98/2017 «Про Організаційний комітет з питань розвитку Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності» розпочав роботу Організаційний комітет.

Пам’ять про Героїв Небесної Сотні та події Революції Гідності, що сколихнули не тільки Україну, а й весь світ, має бути вшанована гідним чином. Саме тому було прийнято рішення про проведення міжнародного архітектурного конкурсу, який наразі триває.

Міжнародний відкритий архітектурний конкурс проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» (м. Київ) було оголошено 23 жовтня 2017 року на замовлення Міністерства культури України на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 р. № 501-р «Про організацію та проведення Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» (м. Київ)».

За тендерною процедурою визначено професійного організатора конкурсу – всесвітньовідоме бюро з організації міжнародних архітектурних конкурсів по всьому світові – [phase eins]., яке наразі проводить всю необхідну організаційну роботу та залучає відомих і професійних архітекторів та митців до участі в конкурсі зі всього світу.

Конкурс було оголошено 23 жовтня 2017 року згідно із Наказом Міністерства культури України від 23.10.2017 № 1087. В конкурсі визначено дві номінації: “Меморіал Героїв Небесної Сотні” та “Музей Революції Гідності”.

Територія проектування охоплює Алею Героїв Небесної Сотні від Майдану Незалежності до вул. Ольгинської, земельну ділянку по Алеї Героїв Небесної Сотні, 3 та частину земельної ділянки по Алеї Героїв Небесної Сотні, 4 (місце, де розташована Каплиця Української Греко-Католицької Церкви Непорочного Серця Марії та Українських Новомучеників).

Термін подачі заявок на участь в конкурсі було подовжено до 10 листопада 2017 року відповідно до Наказу Міністерства культури України від 07.11.2017 року № 1163. На конкурс подано 66 заявок на участь з 12 країн світу, є заявки з України.

В конкурсі визначено професійне міжнародне журі: Гвидо Хагер - ландшафтний архітектор, Hager Partner / CH; проф.  Маламакі  Райнер - архітектор, Lahdelma & Mahlamäki Oy / FI; Мацей Милобецкі - архітектор, JEMS Architekci / PL; проф.  Матіас Зауербрух - архітектор, Sauerbruch Hutton Architekten / DE; проф. Кен Тугей - художник, режисер, письменник / DE; Олександр Свистунов - директор Департаменту містобудування та архітектури в.о. КМР (КМДА) - головний архітектор міста Києва / UA; Юліан Чаплинський начальник управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради - головний архітектор міста Львова / UA; Дмитро Волик - Начальник Головного архітектурно-планувального управління – Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради - головний архітектор міста Дніпра / UA; Євген Нищук – Міністр культури України / UA; Ігор Пошивайло - генеральний директор ДУ «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» / UA; Елейн Гуріан - музейний консультант / USA; Мирослав Маринович - правозахисник, публіцист, віце-ректор Українського католицького університету / UA.

Конкурс проводиться за підтримки Національної спілки архітекторів України.

17 листопада 2017 року відбулося засідання технічного комітету конкурсу, за результатами якого було відібрано 28 учасників конкурсу з різних країн світу в двох номінаціях конкурсу. Відбір відбувався за критеріями оцінки, заснованими на архітектурній та художній якості поданих портфоліо, потенціалу команди та наявності реалізованих проектів за результатами архітектурних конкурсів, що лежать в сфері завдання даного конкурсу. 18 листопада 2017 року відбувся перший колоквіум журі, на якому було розглянуто проект конкурсного завдання та уточнено окремі його пункти. Члени журі відвідали територію проектування з екскурсією територією революційних подій.

Для врахування пропозицій та зауважень від громадськості 18 листопада відбувся публічний захід за участі членів міжнародного журі в Департаменті містобудування та архітектури КМДА.

До Дня Гідності та Свободи - 21 листопада 2017 року - на Майдані Незалежності відкрито виставку «Майдан: Ландшафти пам’яті», окремі інформаційні матеріали якої присвячені конкурсу. Також на місці майбутньої будівлі музею встановлено символічний знак та промарковано територію музейно-меморіального комплексу. Виставка на Майдані Незалежності досі відкрита для відвідування.

12 грудня 2017 року в місті Києві відбувся колоквіум з учасниками конкурсу за участі окремих членів журі конкурсу. Протягом колоквіуму з учасниками авторські колективи-учасники конкурсу отримали відповіді на запитання, що стосувалися конкурсного завдання, ознайомилися з територією проектування протягом екскурсії, занурилися в спогади родин Героїв Небесної Сотні, отримали конкурсне завдання та вставку для розробки архітектурного макету.

Конкурс в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні» є одностадійним. Результати конкурсу визначені 20 лютого 2018 року. Термін подачі проектів сплив 25 січня 2018 року.

На конкурс подано 9 проектів з різних країн світу. Є учасники з України. Проекти подавалися анонімно згідно із міжнародними правилами проведення архітектурних конкурсів.

15 лютого 2018 року на Майдані Незалежності відкрилася виставка конкурсних проектів в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні». Для врахування громадської думки з 15 лютого розпочалося громадське обговорення конкурсних проектів. Всі проекти, подані на конкурс викладені в Інтернеті на офіційному веб-сайті замовника конкурсу Міністерства культури України. Зауваження та пропозиції від громадськості направлялися на e-mail: ua.dignity.contest@gmail.com до 25 лютого 2018 року.

З 22 лютого по 22 березня 2018 року виставка оригіналів конкурсних проектів (макети, колажі матеріалів, креслення та пояснювальні записки) експонуватимуться в Будинку Архітектора, м. Київ, вул. Б. Гринченка, 7, третій поверх.

За результатами засідання міжнародного повноважного та незалежного журі конкурсу в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні» визначено лауреатів конкурсу:

1 премія (переможець конкурсу) – проект № 6008 архітектурне бюро: MIstudio, авторський колектив: Ірина Волинець (Львів / Україна), Марія Процик (Ротердам / Нідерланди) – архітектори.

2 премія – проект № 6004 архітектурне бюро: blauraum / Гамбург, Німеччина. Авторський колектив: Рудігер Ібель, Волкер Хальбах, Карстен Венус – архітектори.

3 премія – проект № 6001 архітектурне бюро: Atelier Schmelzer. Weber / Дрезден, Німеччина. Авторський колектив: Пітер Вебер, Пауль Шмельцер – архітектори, Андреас Тойре – скульптор.

Публічна презентація проекту-переможця за участі представників авторського колективу-переможця відбудеться в березні 2018 року. Дата уточнюється.

Після підведення підсумків конкурсу в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні» та громадського обговорення конкурсних пропозицій буде укладено договір із переможцем конкурсу та розпочато роботи із розробки проектно-кошторисної документації.

Втілення результатів конкурсу в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні» планується на лютий 2019 року.

Конкурс в номінації «Музей Революції Гідності» є двостадійним. Результати конкурсу будуть визначені в липні 2018 року. Конкурсні проекти Стадії І конкурсу подавалися до 25 січня 2018 року. На конкурс в номінації «Музей Революції Гідності» подано 12 конкурсних проектів. 20 лютого 2018 року визначені 6 фіналістів номінації «Музей Революції Гідності», які продовжать змагання в Стадії ІІ за уточненим конкурсним завданням з урахуванням переможця номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні».

Детальна інформація про архітектурний конкурс – на офіційному сайті конкурсу: http://www.competition-maidan-ukraine.org/. Сторінка конкурсу в соціальній мережі FB: https://www.facebook.com/maidan.competition/

© 2013-2020 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.