Показ та дискусія документального фільму «Зберегти не можна зруйнувати»

Показ та дискусія документального фільму «Зберегти не можна зруйнувати»

29 березня 2018 року у Львівському кіноцентрі (вул. Володимира Великого,14а) відбудеться перегляд документальної стрічки «Зберегти не можна зруйнувати» та обговорення проблеми збереження архітектурних пам'яток в Україні.

«Зберегти не можна зруйнувати» — фільм, який порушує проблему зникнення архітектурних пам'яток по всій Україні. Фільм знімався як частина проекту «Ctrl+S Закон на захисті культурної спадщини».

Режисер Павел Сироменко (Pavel Siromenko) та сценаристка Татьяна Омельченко побували в 9-ти історичних містах, які за останні роки втратили в цілому сотні пам'яток архітектури: у Києві, Дніпрі, Полтаві, Одесі, Львові, Ужгороді, Івано-Франківську, Запоріжжі та Харкові. Вони провели інтерв'ю з 50-ма експертами — від жителів міст і активістів до мерів та міністрів, наприклад, взяли коментарі у мера Львова Андрія Садового та міністра культури України Євгена Нищука. Також поспілкувалися із зарубіжними експертами з Німеччини, Польщі, Росії. 

Серед львівських експертів фільму:

  • начальник управління охорони історичного середовища м. Львова Лілія Онищенко-Швець;
  • керівник проекту Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова, GIZ, Німеччина Юрген Марк Лємбке;
  • заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Проект представлятимуть:

  • керівниця проекту «Ctrl + S. Закон на захисті культурної спадщини України», нащадок Бекетових і Алчевських Олена Рофе-БекетоваРебека Бека (Elena Rofe);
  • режисер фільму Павло Сироменко;
  • депутатка Харківської міської ради, голова депутатської групи «Охорона культурної та архітектурної спадщини Харкова» Горошко Олена (Goroshko Olena);
  • провідний архітектор АСМ2 ТОВ "Інститут Харківпроект", архітектор-реставратор, Лауреат Держпремії в галузі архітектури за 2011 рік (Стадіон "Металіст"), членкиня ГО UFC Katerina Kublicka

Модератор обговорення - адміністратор проекту Андрей Андреев

Автори зафіксували на камеру 150 архітектурних пам'яток, що само по собі вже є унікальним документом епохи — так багато, що не всі їх вдалося помістити у фільм. 

До або після показу (фільм триває 40 хвилин) можна буде отримати коментар авторів про те, як створювався фільм, про складнощі при зйомках, дізнатися в організаторів проекту «Ctrl + S. Закон на захисті культурної спадщини України» про його майбутнє, про юридичні тонкощі, які присутні в цій сфері, які зміни в проекті відбулися з часу проведення прес-конференції в грудні 2017 року.

А, найголовніше, команда проекту пропонує обговорити шляхи вирішення проблеми, в загалі, та які дії можуть бути зроблені в екстрених ситуаціях, що складаються навколо пам'яток архітектури.

Сайт фільму: http://zberehty-ne-mozhna-zruynuvaty.gobackmedia.com/ 

Вхід вільний.

Час показу: 29 березня 2018 року, 19:00 - 21:00 год.

Місце показу: Львівський кіноцентр (вул. Володимира Великого,14а).

© 2013-2020 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.