Лекція Софії Дяк "Місто має отримати документ" або паперові історії першого повоєнного генплану Львова, 1946-1956"

Лекція Софії Дяк "Місто має отримати документ" або паперові історії першого повоєнного генплану Львова, 1946-1956"

17 листопада 2018 року о 18:00 год у рамках виставки «Метрополіс. Минулі утопії майбутнього» відбудеться лекція Софії Дяк "Місто має отримати документ" або паперові історії першого повоєнного генплану Львова, 1946-1956".

У повоєнних офіційних документах, протоколах та стенограмах про Львів часто зустрічається слово «генеральний план». Цей документ мав водночас скеровувати і свідчити про радикальну трансформацію міста, включення у радянський проект та пропонувати бачення майбутнього на десятиліття. Але десятиліття тривали представлення, зустрічі, рецензії, листування та погодження. Їхня поява та рух між адресами у Львові, Києві, Москві, Ленінграді та Харкові творили структури, у яких радянське майбутнє проявлялося через обіг текстів, висловлювань, ескізів, планів та моделей. У лекції ми розглянемо період між осінню 1946, коли першу версію повоєнного генплану Львова було представлено до рецензії аж до його затвердження у грудні 1956 року. Сам документ, який можна бачити як утопію, стане ретроспективною дорожньою картою творення тодішнього радянського теперішнього. Паперові сліди та історії генплану покажуть на цей період, не лише як час збудованих чи лише задуманих будівель та врешті затвердженого документу, але й як час творення зв’язків, які включили місто у систему радянського управління та уявлення міста. 

Софія Дяк — історик, директорка Центру міської історії Центрально-Східної Європи у Львові, дослідницької інституції, яка втілює також проекти публічної та цифрової історії. Досліджує повоєнну історію міст після зміни кордонів, практики включення та уявлення міст у проектах соціалістичних трансформацій, розуміння спадщини та історичних міст у радянському контексті, управління та інфраструктури «локального повороту» у повоєнній радянській Україні. Готує до друку книжку про інтеграцію міського простору Львова у радянський проект та державу (на основі дисертації, яка була захищена у Інституті філософії та соціології Польської академії наук). Розробляла та вела семінари про публічну історію в УКУ та Києво-Могилянської академії. Кураторка виставкових та освітніх проектів, пов’язаних з історичними темами та переосмисленням минулого. 

Вхід за попередньою реєстрацією. Просимо реєструватися за телефоном 0673984783 - Ірина Деревляна.

Проект «Metropolis» підтримано грантовою програмою Українського культурного фонду.

Час проведення: 17 листопада 2018 року о 18:00 год .

Місце проведення: Центр Архітектури, Дизайну та Урбаністики Порохова ВЕЖА, м. Львів, вул. Підвальна, 4.

© 2013-2020 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.