Дискусії про меморіали в США і Європі: можливості для України

Дискусії про меморіали в США і Європі: можливості для України

Запрошуємо до участі в інтенсивному семінарському курсі професорки Рейчел Стівенс "Дискусії про меморіали в США і Європі: можливості для України".

Подання заявок продовжено до 4 квітня.

Оголошення результатів відбору – після 10 квітня.

Тривалість – 12 - 23 квітня 2018 року.

Розклад – понеділок і четвер 16:00 - 18:00 год.

Місце – Центр міської історії. Бібліотека.

Формат – семінар-воркшоп.

Робоча мова – англійська.

До участі запрошуються студенти старших курсів (бакалаври, магістри) та аспіранти, молоді дослідники. Особливо заохочуємо студентів-істориків, культурологів, мистецтвознавців, архітекторів, які цікавляться студіями пам’яті та міждисциплінарними дослідженнями. Участь в курсі відкрита також для молодих практиків, які цікавляться чи займаються питаннями, що стосуються теми курсу.

Опис курсу

Пам’ятки – для того, щоб пам’ятати. Те, що ми увіковічнюємо в пам’яті, може стати оптимістичним прикладом відваги і доброти або ж безжальними нагадуваннями про темний бік душі. Та хто вирішує, що саме варта вшановувати? Меморіали – це публічні твори мистецтва, які мають на меті доносити потужне послання за допомогою різноманітних форм і функцій. Ми вшановуємо пам’ять про війни, геноцид, суспільні заворушення, політичні акції і тріумф мистецтва. Рішення про те, що і як пам’ятати про минуле, не таке однозначне і просте. Під час цього курсу ми будемо говорити про ці аспекти, але з наголосом на меморіалізації Голокосту, зокрема 75-ї річниці ліквідації Янівського табору смерті.

Структура курсу

Перші два заняття будуть в форматі лекцій з використанням ілюстративних матеріалів та обговоренням.

Заняття 1 (12.04) Будуть проаналізовані меморіали і пам’ятники в Сполучених Штатах, з наголосом на тих, які розміщені на Національній алеї у Вашингтоні. Еволюція меморіалів і пам’ятників буде проілюстрована за допомогою наочних матеріалів та дискусій. Упродовж років представлення героїзму і величі то активізувалося, то затихало. Ми наголосимо на прикладах пам’яток епохи Джима Кроу, що прославляють провідників Конфедерації та торкаються теми расизму. Нещодавно таке вшанування рабства і бунтарства стало громовідводом для суперечок унаслідок зміни американських настроїв і демографічного складу. Те, що раніше було шанованими пам’ятниками і об’єктами, сьогодні є болісним нагадуванням про спадок ненависті, який досі отруює США, попри факт обрання президентом Барака Обами.

Заняття 2 (16.04). Будуть досліджені меморіали і монументи Голокосту, зведені з кінця другої половини ХХ століття дотепер. Цьогоріч відзначається 75-ту річницю ліквідації Янівського табору смерті у Львові. Отже, ми зробимо наголос на еволюції меморалів, присвячених Голокосту у США, Європі та Ізраїлі від моменту цих трагічних подій. Дискусія буде вестися про те, наскільки наративи навколо таких пам’ятників відображають ідентичність кожного народу і пам’ять про Шоа. Відтак, ми будемо говорити про можливості і виклики в Україні на підставі двох знакових меморіалів у Львові: Простору синагог і меморіалу Львівського ґетто.

Заняття 3 (19.04). Екскурсія до Простору синагог, меморіалу Львівського ґетто і до Янівскього табору. Слухачі курсу будуть обговорювати проекти у контексті їхнього розміщення.

Заняття 4 (23.04). Слухачі курсу представлять ідеї щодо вшанування Янівського табору. Ідеї можуть бути представлені у формі мистецького об’єкту, малюнку, пісні, вірша чи письмового документу.

Умови складання заявок на участь в курсі:

  • Резюме
  • Мотиваційний лист (не більше 3 тис. знаків тексту, чому цей курс для вас важливий)

Заявка має бути написана англійською мовою. Просимо надсилати заявки на адресу координаторки академічних подій Мар'яни Мазурак teaching@lvivcenter.org. У полі "Тема" зазначте "Заявка на курс Рейчел Стівенс". За цією е-адресою ви можете ставити будь-які питання щодо курсу.

Рейчел Стівенс - професорка скульптури в Університеті штату Нью-Мексико, що у Лас-Крусес (Нью-Мексико). Вона отримала свій ступінь магістра образотворчого мистецтва в Університеті Сіракуз у 1993 р., а бакалаврат закінчила у Коледжі мистецтв Мерілендського інституту у 1985 р. З січня до червня 2018 р. Рейчел перебуває на стипендії Фулбрайта у Львові і реалізовує дослідницький арт-проект "У синагозі росте ліс: переосмислення ландшафту галицьких євреїв через скульптуру".

Детальніше тут.

© 2013-2020 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.