Архітектура середніх шкіл Львова в XIX i XX ст. (до 1939 року)

Архітектура середніх шкіл Львова в XIX i XX ст.

12 травня 2016 р. о 18.00 год. в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів, вул. акад. Богомольця, 6) відбудеться лекція професора Кароля Санойца на тему: "Архітектура середніх шкіл Львова в XIX i XX ст. (до 1939 року)".

Будівництво, розбудова і модернізація матеріальної бази для освіти у Львові в період Галичини і в період Другої Речі Посполитої були ефектом діяльності державної і крайової влад, а також приватних осіб та інституцій. До цього будівництва були залучені відомі архітектори, будівельні фірми, фундації і фундатори шкільних об'єктів. Окрім самих об'єктів, змінювалося теж їх оточення – стадіони, шкільні сади, територія для відпочинку. Характерно, що освітні об'єкти, призначені для польської, української, німецької і єврейської молоді, значно відрізнялися як в питанні пристосування для шкільних потреб, так і в розмірах і оснащенні. Частину з них часто орендували у приватних осіб чи публічних інституцій і вона слабо виконувала функції такого типу об'єктів. 

Однак в місті повставали теж сучасні будови, які досі викликають подив зрілістю концепції, утилітарним характером, а часом дуже цікавою архітектурою (наприклад, семінарія ім. А. Асника, Науковий заклад Зофії Стшалковської, гімназія ім. Франца Йосифа, пізніше Стефана Баторія). Більшість існує дотепер, а частина виконує ті самі функції. Про роль, яку для середньої освіти Львова відіграло приміщення давнього монастиря бернардинців, а також про історію будівництва гімназій у Львові розкаже проф. Кароль Санойца.

Кароль Санойца – доктор історичних наук, співпрацівник Історичного інституту Вроцлавського університету. Наукові зацікавлення: історія науки і освіти в XIX i XX столітті, польсько-українські стосунки, дидактика історії, наукова інформація. Автор книг: "Образ сусідів в загальній шкільній освіті Другої Речі Посполитої" (2003); "Стосунки польсько-українські в державній освіті південно-східних воєводств Другої Речі Посполитої" (2013).

© 2013-2019 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.